Category Archives: Pardubický

Geomag

V pátek 28. února 2020 přijela paní Balbínová se stavebnicí Geomag. Tato akce už se stala tradicí.  Děti měly možnost si s touto stavebnicí pohrát a vytvořit krásné stavby. Tentokrát jsme stavěli v prostorách školní družiny. Akce se zúčastnilo 40 dětí a náramně si odpoledne užily.

40 dětí a 2 dospělí
KMD Cerekvice nad Loučnou

Tradiční pobyt NĚMECKO – NETZSCHAU

NĚMECKO – NETZSCHAU 3. – 8. listopadu 2019

Neděle 3. listopadu
Vstávali jsme okolo třetí hodiny, abychom byli včas na vlakovém nádraží v České Třebové. Nasedli jsme do vlaku, který nás odvezl do Prahy. Dále jsme pokračovali na vlakové nádraží do Chebu. Poté jsme se vydali směr Německo – Netzschau. Na vlakovém nádraží na nás čekal německý vedoucí, který nám vzal velké batohy do auta, a my jsme se vydali pěšky k ubytovně. Ubytovali jsme se ve 4 – 6 lůžkových pokojích. Zbytek dne jsme strávili vycházkou po okolí, hrami v herně a na hřišti, které bylo u naší ubytovny. Číst více

Roboti z lega

V pátek 25. října 2019 nás navštívil Mgr. Petr Coufal, který si pro nás připravil odpoledne pod názvem Roboti ve výuce aneb od papíru k robotovi.

Děti si mohly vyzkoušet sestrojit z lega svítící housenku, jednoduchý kolotoč, který hrál a svítil. To vše si děti naprogramovaly pomocí tabletu.

25 dětí a 3 dospělí
KMD Cerekvice nad Loučnou
                                                                         KMD Cerekvice nad Loučnou Číst více

FERDA MRAVENEC

Na táborové základně na Budislavi 17. – 19. června 2019 se objevil u dětí smutný Ferda Mravenec, protože se mu ztratil šátek a bez něho není Ferda Mravenec. Poprosil děti o pomoc – pokud si vyrobí šátek, tak za každou aktivitu dostanou tečku na šátek. Celé tři dny jsme se nezastavili – podnikli jsme výlet do skal po stopách Brouka Pytlíka, zahráli jsme si na hru Blecha, Kubb, Čtverce. Vymýšleli jsme zvíře, aby splývalo s přírodou, lezli jsme po horolezecké stěně. Také nás navštívil ornitolog pan Urbánek, který nám předal mnoho informací o ptáčcích a přírodě. Na závěr se s námi Ferda Mravenec rozloučil rozdáním pamětních listů. Číst více

Čarodějnický rej

Ve středu 24. 4. 2019 jsme pořádali Čarodějnický rej. Byly připraveny soutěže s košťaty i další zajímavé hry a pokusy. Občerstvení v podobě párků a obložené bagety.
Na závěr jsme vyhodnotili nejhezčí Čarodějnici a Čaroděje.
Soutěžili jsme v 5 skupinkách.

1. místo – Kouzelní netopýři
2. místo – Čarodějnice z popelnice
3. místo – Křižáci
4. místo – Košťátkové
5. místo – Špenátová polévka

48 dětí a 2 dospělí
KMD Cerekvice nad Loučnou Číst více

Stavebnice Geomag

Ve středu 30. ledna 2019 jsme přivítali paní Balbínovou, která nám opět po roce přivezla stavebnici Geomag. Jak jsme si to užili, dokazují jednotlivé fotografie.
56 dětí a 2 dospělí

KMD Cerekvice nad Loučnou    

Vánoce 2018

Tento krásný předvánoční čas si užíváme tak, že každý rok pouštíme lodičky, odléváme vosk a posloucháme vánoční koledy.
15 dětí a 1 dospělí
KMD Cerekvice nad Loučnou

KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA

Od 18. – 20. června 2018 jsme s dětmi trávili na táborové základně na Budislavi. Letos mezi nás přišel Křemílek, který byl velmi smutný. Poprosil děti, aby mu pomohli najít postýlku, peřinku a polštářek. Proužky, které chyběly na polštáři a peřince děti získávaly za různé úkoly, hry, pokusy.
Za tři dny pobytu na táborové základně jsme toho stihli opravdu mnoho – pantomimu v lese, odpolední cestu za pokladem, noční vycházku, lanové aktivity, potrénovat naše smysly, naučit se Gorku Morku, zkrášlit postýlku pro Křemílka a Vochomůrku.
25 dětí a 3 dospělí
KMD Cerekvice nad Loučnou Číst více

Čarodějnický rej

V pátek 27. 4. 2018 jsme pořádali Čarodějnický rej. Byly připraveny soutěže jako tanec Čarodějnic, svorkolov, jízda s lahví, oblékání se do většího oblečení a mnoho dalších zajímavých her a soutěží. Letošní rok si Čarodějnice a Čarodějové poslechli nedokončenou pohádku O ježibabě a jejím koštěti, úkolem bylo dokončit tuto pohádku.
Na závěr jsme vyhodnotili nejhezčí Čarodějnici a Čaroděje.

50 dětí a 3 dospělí
KMD Cerekvice nad Loučnou

Číst více

Vytvořil TomyS - http://tomys.4fan.cz/