Třídíme odpad

Letní tábor AMD ČR na Budislavi, byl plný různých aktivit, zajímavých činností a plnění úkolů, které účastníky pobytu vedli ke společnému cílu. Dosáhnout vítězství v celotáborové hře. Což se nakonec všem  účastníkům podařilo.
Náš tábor není jen honba za splněním úkolů z „celotáborovky“, ale skládá se z mnoha drobných každodenních aktivit, které se táborníkům dostávají pod kůži. Jednou z těchto činností je trochu ekologie a to je práce z odpadovým hospodářstvím. Ano, na táboře se snažíme vše co v odpadu vyprodukujeme správně třídit a dále dát k dalšímu zpracování.  K ukládání odpadu nám slouží jednotlivé nádoby k tomu určené. Takto třídíme papír, železo, plasty, biologický odpad, sklo, baterie. Vše co takto za pobyt vytřídíme předáme do sběrného dvora k dalšímu zpracování.
Debrujáři z jednotlivých klubů našeho regionu si tuto aktivitu vštípí do paměti a odpad se snaží třídit i doma, ve škole a ve svých klubech.

Za kluby Malých debrujárů Pardubického kraje – KMD Litomyšl 1,2,3, Morašice 1,2, Cerekvice nad Loučnou, Horní Heřmanice ZŠ a MŠ
Josef Coufal

Počet účastníků: 77

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *