Návod na WordPress

Na stránce debrujar.cz zvolte tlačítko odkaz Přihlásit se a do přihlašovacího formuláře vyplňte vaše přihlašovací údaje do WordPressu. Nezapomeňte zaškrtnout, že nejste robot a poté se přihlaste.

Většina z vás má oprávnění Redaktora, takže jsou vaše možnosti ve WordPressu omezené. Pro psaní příspěvků zvolte z menu Příspěvky – Vytvořit příspěvek.

Otevře se vám editor příspěvků. Ze začátku vidíte prostor pro psaní nadpisu a základní Odstavec, do kterého můžete psát. Základní možnosti formátování máte nad Odstavcem, pokud byste potřebovali více možností formátování textu, je vhodné použít blok Klasický editor.

Pro přidání nových bloků můžeme použít malé plus, které se objevuje vpravo pod naším aktivním blokem nebo v levém horním rohu.

Z nabídky vybereme nebo vyhledáme blok, který potřebujeme. Pro jeden či dva obrázky volíme blok Obrázek. Pro více obrázků volíme blok Galerie. Můžeme použít blok Video, Klasický editor, Zvuk, Seznam a další.

Jakmile vybereme blok Obrázek, Galerie nebo Video, objeví se nám v nabídce blok s možností Nahrát nebo Knihovna médií. Pokud jsme ještě fotky na web nenahrávali, volíme možnost Nahrát a vybereme všechny dokumenty, které chceme nahrát.

Jakmile máte příspěvek napsaný, tak je potřeba doladit pár drobností před odesláním.

V pravém horním rohu naleznete H-skóre – jedná se o hodnocení nadpisu. Když na něj klepnete, naleznete návrhy pro zatraktivnění vašeho názvu příspěvku.

Dále je dobré vybrat náhledová obrázek. Nalevo od H-skóre je tlačítko Nastavení, vyberte část Náhledový obrázek a vyberte jeden z obrázků, které jste přidali ke příspěvku. Nezapomeňte zaškrtnou okénko pod náhledovým obrázkem, aby se vám nezveřejnil i v příspěvku. Poté již stačí klepnout na Publikovat a potvrdit tlačítkem Odeslat ke schválení.