Debrujárský tábor 2023

Jak se stalo zvykem pro kluby Malých debrujárů z Pardubického regionu, tak i o letošních prázdninách, jsme připravili letní tábor. Na táborové základně v Budislavi, v termínu od 16. do 29. července se uskutečnil v pořadí 24. ročník letních táborů, které společně připravují a uskutečňují vedoucí debrujárských klubů Pardubického regionu.
              „Tajemné nápisy a symboly. Neustálý pocit, že tě někdo sleduje. Čísla, všude samá čísla. Tikot hodin. Čas neustále běží. Co znamená ta piková sedmička? Bušení srdce, mozek jede na plné obrátky. Kdo za tím vším stojí? Co chce? Proč zrovna já? Z těchto myšlenek tě vytrhne ohlušující rána gongu. Podaří se mi uniknout včas? 3…2…1…Záblesk oslepujícího světla. EXIT! Hra začíná!“
              Pod tajuplným názvem celotáborové hry „Tajemství EXITIXE“, se uskutečnila velká úniková hra, která probíhala po celou dobu našeho pobytu. Každý den bylo vyhlášeno několik výzev a po jejich vyluštění, splnění a uskutečnění, hráči získávali indicie k závěrečnému klání, které se uskutečnilo předposlední táborový den.
              O tom, jaký je debrujárský život na našem táboře se v neděli mohli přesvědčit kamarádi, sourozenci, rodiče, prarodiče, další příbuzní a známí letošních táborníků. V rámci návštěvního odpoledne, byl pro všechny přítomné, připraven program, ve kterém byla ukázka ze života na táboře a zároveň bylo připraveno několik „výzev“, aby si je zájemci mohli vyzkoušet.
              24. celostátní tábor Asociace malých debrujárů ČR byl jako tábory předešlé super, ale přesto jiný, donutil nás, o všem co se kolem nás děje, uskutečňuje, pohybuje, mluví v rádiu, píše v knihách a nějakým způsobem se nás dotýká „přemýšlet a dávat do souvislostí“. Poděkování za přípravu a realizaci tábora především patří autorům celotáborové hry Jendovi a Petrovi Coufalovým. Další velký dík patří všem, kteří se podíleli na přípravě kulis, kostýmů, pomůcek a vlastní realizaci tábora.

                                               Za kluby Malých debrujárů Pardubického kraje Josef Coufal

Počet účastníků: 77

Počet návštěvníků: 356 osob + 1 kontrola Krajské Hygienické Stanice Pardubice

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *