Vyrábíme hračky z plastů

Lidstvo každoročně vyhodí přibližně 2,1 miliardy tun odpadu. Jen toho plastového je 34 milionů tun. Proč je to problém? Třeba proto, že každý rok vyplaví moře na pláž stovky až tisíce živočichů zamotaných do igelitů a odpadků.

Uvědomili jsme si, že je nutné naši planetu šetřit. Například třídit odpad. Zahráli jsme si hru na třídičku odpadů. Odpady jsme rozdělovali na plasty, papír, umělou hmotu, sklo, kov a nebezpečný odpad do jednotlivých odpadových nádob a kuka vozů. Protože i ve škole máme ve třídách nádoby na třídění odpadu, odpady jsme rozdělili na jedničku,

Po splnění prvního úkolu jsme se pustili do recyklace plastů, kdy jsme z PET lahve vyráběli hračky. PET lahev jsme rozstřihli přibližně na polovinu. Část od hrdla se v našich šikovných rukách přeměnila v žraloka, který chytá rybičku. Rybičku jsme vyrobili z korkového špuntu. Žralok a rybička byli spojeni provázkem. Druhou část lahve jsme přeměnili na chobotničky.

Na této schůzce jsme si uvědomili, že i my můžeme pomoci naší přírodě, například tím, že nemusíme vše balit do igelitových sáčků, protože rozklad igelitového sáčku trvá i několik desítek let. 

 A na jaře zase půjdeme čistit okolí od odpadků! Debrujáři ze Štěnovic.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *