GENIUS

GENIUS a balónkové pokusy – 13. října

Tématem druhé říjnové schůzky byly balónky. Prvňáčci si vyzkoušeli minci v balónku (https://vida.cz/blog/dostrediva-sila), propíchnutí balónku špejlí (http://www.sikovny-cvrcek.cz/bezpecne-propichnuti-balonku) nebo pokusy s elektrostatikou (https://www.zsletohrad.cz/eu/fyzika/pokus6.htm). Starší děti již tyto pokusy znají, tak jsme vybrali pokus (v časopise Přírodovědci.cz 4/2016) a také několik pokusů s heliem (modulace hlasu heliem, proč se balónek vznáší apod.)

GENIUS a balónkové pokusy – 13. října Read More »

72 hodin na Krčské stráni

I děti z KMD GENIUS se zapojily do projektu 72 hodin – https://www.72hodin.cz/detail-projektu/uklid-krcske-strane. Pro úklid jsme zvolili lokalitu blízko školy – lesopark Krčská stráň. Náš úklidový projekt jsme realizovali 12. října v odpoledních hodinách. Celkem jsme nasbírali přes 10 kg odpadu. V rámci projektu jsme se také zapojili do výzvy Udělám někomu radost – https://www.72hodin.cz/vyzvy/udelam-nekomu-radost

72 hodin na Krčské stráni Read More »

Debrujáři na ZŠ GENIUS – 6. října

6. října zahájil svou pravidelnou činnost klub na základní škole GENIUS. Děti jsou v klubu rozděleny na dvě skupiny podle věku. S prvňáčky jsme se vrhli na papírové květy, které jsme vybarvovali, vystříhávali a po poskládání nechali i rozkvést. Použili jsme narcisy z IQLANDIE – https://iqlandia.cz/iqblog/zazracne-kyticky-ktere-pokvetou-kdykoli-n482267.htm. I s druháky a třeťáky jsme pracovali s papírem.

Debrujáři na ZŠ GENIUS – 6. října Read More »