Mladý vědec 2020: Debrujáři na dnech vědy a techniky již po patnácté

pátek 11. a v sobotu 12. září vždy od 9 do 17 hodin se plzeňské náměstí Republiky a prostor před Západočeským muzeem již po patnácté promění ve vědeckou laboratoř.

Cílem celé akce je ukázat žákům základních a středních škol technické a přírodovědné obory z netradičního úhlu pohledu a vzbudit v nich o tyto obory zájem.Již 15. ročník této akce pořádá Západočeská univerzita v Plzni za podpory Plzeňského kraje a města Plzně.

Návštěvníci se mohou těšit na 35 interaktivních expozic připravených fakultami Západočeské univerzity, středními školami a dalšími spolupracujícími institucemi. Budou k vidění expozice inovované i zcela nové. Vstup do všech expozic je zdarma, podrobné informace k programu najdou zájemci na webových stránkách dnyvedy.cz.

Debrujáři zatím žádný rok nevynechali a již po patnácté zde představují svoje aktivity a klubové projekty.

Stánek debrujárů Plzeňského kraje, kde představí svoje celoroční aktivity realizované v rámci projektu Mladý vědec 2020 má číslo 29 a najdete jej na náměstí Republiky.

Expozice tento rok nese název Debrujárská badatelna a v pátek a v sobotu na něm Asociaci malých debrujárů ČR a projekty realizované v rámci programu Mladý vědec 2020 představí debrujáři ze ZŠ J. V. Sládka Zbiroh a debrujáři při Gymnáziu Stříbro.

Neváhejte a přijďte nás navštívit nejen na náš stánek! Těšíme se na vás.

Aktivita byla realizována v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2020.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *