Kluby plzeňského regionu na zahájení Týdne vědy

Spolupráce s AV ČR

KMD Zbiroh a KMD Stříbro velice rády přijaly pozvání na slavnostní zahájení Týdne vědy na Akademii věd České republiky, které proběhlo dne 11. listopadu 2019 v Knihovně AV ČR na Národní třídě. Zároveň se slavnostním zahájením Týdne vědy proběhla i vernisáž výstavy ke 30. výročí Sametové revoluce.

Debrujárské kluby plzeňského a středočeského regionu spolupracují s Akademií věd v rámci projektů Mladý vědec AMD ČR a Otevřená věda AV ČR již dva roky. Velmi si této spolupráce, která je pro talentované děti a mládež i lektory a pedagogy z klubů obrovským přínosem, vážíme a věříme, že se bude rozvíjet i dále.

Týden vědy a techniky AV ČR

Již 19. ročník festivalu Týden vědy a techniky AV ČR se uskutečnil od 11. do 17. listopadu po celé republice. Návštěvníkům nabídl přednášky, prohlídky laboratoří a vědeckých pracovišť a institucí, filmová promítání, výstavy, science show a mnoho dalšího.

Letošním motto festivalu bylo Věda, svoboda, odpovědnost, které ve všední dny bylo zastoupeno různými přednáškami, workshopy nebo filmovými promítáními na téma globálních hrozeb, jako jsou klimatické změny, přírodní katastrofy, plýtvání potravinami, společenské hrozby a další.

O víkendu se program prolnul a připojil k oslavám 30. výročí sametové revoluce videomappingem na budovu AV ČR na Národní třídě a v sídle Akademie věd ČR na Národní v Praze jsou po celý měsíc listopad k vidění dvě výstavy mapující významné milníky naší historie.

Tato aktivita byla realizována za podpory Plzeňského kraje v rámci Podpory volnočasových aktivit v Plzeňském kraji 2019.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *