Mladý vědec 2019: Stříbrujáři na Mladém vědci v Olomouci

Setkání talentovaných dětí a mládeže Mladý vědec 2019

Ve dnech 22. – 24. listopadu 2019 proběhlo na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci již třetí celostátní setkání talentovaných dětí a mládeže Mladý vědec 2019. A děvčata z KMD Stříbrujáři měla to štěstí, že mohla být u toho.

Setkání se účastnila šedesátka žáků základních a středních škol z celé České republiky, kteří zde v rámci projektu Mladý vědec představili své celoroční vědecké projekty či aktivity, zúčastnili se tří workshopů a vědecké exkurze.

Program setkání

V pátek 22. listopadu 2019 proběhl první workshop nazvaný Děti dětem, kde si 17 tří až čtyřčlenných týmů navzájem představilo ukázky ze svých projektů či celoroční činnosti. A tak jsme mohli zhlédnout série experimentů na dané téma, výstupy projektů, nejoblíbenější klubové experimenty, ukázky z prezentačních aktivit či si i ověřit svoje znalosti v připraveném kvízu spojeném s měřením.

V sobotu 23. listopadu 2019 se účastníci zapojili do dvou lektorských workshopů, PhDr. David Michálek si připravil pro mladé vědce dopolední dvouhodinový workshop Suchý led a Mgr. Zdeněk Hubáček druhý večerní dvouhodinový workshop Létající stroje. Odpolední blok programu byl věnován exkurzi do Pevnosti poznání.

Gymnázium Stříbro na Mladém vědci

Gymnázium Stříbro na setkání Mladý vědec oprávněně reprezentovaly studentky tercie Monika Mahdalová, Karolína Buhlová, Ela Kampelsheimerová a Michaela Sůvová, které v roce 2019 zvítězily v mezinárodním finále soutěže Pohár vědy a reprezentovaly Českou republiku také na ESI 2019 ve Spojených arabských emirátech a získaly ocenění Podporujeme talenty v Plzeňském kraji a v roce 2018 se staly finalistkami Zlatého oříšku ČR.

A co děvčata ostatním účastníkům představila? Během desetiminutového vystoupení žákyně krátce představily projekt Slavní vědci a objevitelé a ukázky experimentů z něj a také zajímavosti a informace z mezinárodní výstavy Expo Sciences International 2019 v Abu Dhabi.

Počet účastníků: 4 + 2

Počet dní: 3

Datum: 22. – 24. 11. 2019

Aktivita byla podpořena v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2019.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *