Vytváření vánočních kouzelných přání aneb jak změnit obrázek v okénku

Vánoce jsou obdobím radosti a sdílení, a co kdybychom tuto atmosféru přenesli do vlastnoručně vytvořených kouzelných přání? Prvním krokem je připravit si potřebné materiály, čtvrtky, průhledné folie, pastelky nebo fixy, fixy na fólie.

Z čtvrtky pečlivě vystřihneme okénko a čtvrtku složíme do tvaru sešitu. Na zadní stranu čtvrtky nakreslíme barevný obrázek. Může to být vánoční motiv, jako je stromeček, vánoční koule nebo zvíře, které evokuje sváteční atmosféru. Detaily jsou klíčové, protože přes průhlednou fólii budou tyto detaily patrné. Teď máme barevný obrázek, na ten přiložíme průhledné fólii. Fixem na fólii obtáhneme některé části našeho obrázku.

Vystřihneme ještě jednu čtvrtku – list papíru velikosti našeho sešitu. Tuto stránku vložíme mezi barevný obrázek a fólii s černobílým obrázkem. Celý výtvor můžeme umístit na kartonovou podložku a ozdobit dalšími vánočními prvky.

Nyní přichází ta nejzábavnější část. Kouzelné přání vyzkoušíme. Když vytáhne fólii, překvapivě se objeví barevný obrázek, který dodá našemu přání punc kouzla.

Na konci schůzky jsme si vyrobili hračku – „hopsíka“. K výrobě jsme potřebovali hopíka, špejli, brčko a izolepu. Hopík jsme napíchli na špejli, na kterou jsme umístili polovinu brčka na konci zatíženého vrstvou izolepy. A teď už stačilo jen hračku pustit na zem a soutěžit, které brčko se odrazí nejvýše,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *