Velikonoce ve štěnovickém klubu debrujářů

Velikonoce jsou svátkem, který se slaví v mnoha zemích po celém světě. Jsou spojeny s různými tradicemi a zvyky, včetně výroby a zdobení velikonočních dekorací. My jsme využili  papírovou předlohu z Centra robotiky a dle jednoduchých algoritmů jsme vybarvovali kraslice.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit byla výroba kuřátek s těžištěm. Z papíru jsme si vystřihli kuřátko líhnoucí se z vajíčka, těžiště jsme umístili do spodní části vajíčka tak, aby se kuře dokázalo pohybovat na strany a mohli jsme ovlivnit jeho stabilitu.

Ze čtvrtky jsme si vystřihli hlavolam s názvem  Kolumbovo vejce. To jsme vybarvili a rozstříhali, pak jsme skládali různé tvary. Posledním výrobkem byl „Zajíc vírník“. Vystřihli jsme si zajíce, toho jsme krásně vybarvili, ohnuli mu ouška a nohy zatížili kancelářskou sponkou a už vzduchem létali naši zajíčci.

Také jsme pokusovali. Víte, jak poznáte syrové vejce? Syrové vejce se bude točit rychleji než vařené vejce. A co se stane, pokud do octa a kypřícího prášku vložíte syrové vejce? Vejce klesne ke dnu a začne vytvářet bublinky oxidu uhličitého, potom se vynoří. Třetí pokus se nám nepovedl. Připojili jsme bílek vajíčka k baterii a vajíčko se mělo rozsvítit. To jsme nezpozorovali. Tak snad příště.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *