Tradiční pobyt NĚMECKO – NETZSCHAU

NĚMECKO – NETZSCHAU 3. – 8. listopadu 2019

Neděle 3. listopadu
Vstávali jsme okolo třetí hodiny, abychom byli včas na vlakovém nádraží v České Třebové. Nasedli jsme do vlaku, který nás odvezl do Prahy. Dále jsme pokračovali na vlakové nádraží do Chebu. Poté jsme se vydali směr Německo – Netzschau. Na vlakovém nádraží na nás čekal německý vedoucí, který nám vzal velké batohy do auta, a my jsme se vydali pěšky k ubytovně. Ubytovali jsme se ve 4 – 6 lůžkových pokojích. Zbytek dne jsme strávili vycházkou po okolí, hrami v herně a na hřišti, které bylo u naší ubytovny.

Pondělí 4. listopadu
V pondělí přijeli mezi nás studenti z Německa. Tento den byl pro nás seznamovací – byli jsme rozděleni do dvou skupin – děvčata a chlapci.
Odpoledne jsme podnikli výpravu k největšímu mostu v Netzschau. Cesta byla plná dobrodružství a hlavně začalo vzájemné pokukování mezi Čechy a Němci.
Večer jsme trávili v herně a v klubovně stolními hrami, kulečníkem, fotbálkem.

Úterý 5. listopadu
Tento den nás rozdělili do dvou skupin. V každé skupině byl někdo z Čech a Německa. Jedna skupina hrála seznamovací hry a druhá skupina vyráběla raketky. Skupina, která se seznamovala nejen, že hrála seznamovací hry, ale také se naučili účastníci mnoho českých a německých slovíček. Na závěr každý dostal českoněmecký slovníček. Někteří od této chvíle nosili slovníček stále u sebe a snažili se využít každou volnou chvíli ke komunikaci.
Ta skupina, která vyráběla raketky, si vyzkoušela jak je zručná, protože brousila, řezala, lepila a snažila se vše dělat přesně, aby jejich raketka ve čtvrtek vzlétla.

Středa 6. listopadu
Dnes jsme měli celodenní výlet. Po snídani jsme jeli autobusem do Planetária, kde jsme se dozvěděli mnoho o souhvězdí, planetách, mléčné dráze. Poté nás autobus dovezl do Muzea kosmonautiky – nejdříve jsme se podívali na film a pak nás první průvodkyně provedla po muzeu. Zde jsme viděli
i naše české kosmonauty. Okolo třetí hodiny odpoledne jsme navštívili bazén, kde jsme se po naučném dni uvolnili a patřičně si užili hodinu ve vodě, na tobogánu. Byl to prima den.

Čtvrtek 7. listopadu
Tento den jsme trávili převážně venku. Dopoledne jsme si zahráli golf s létajícími talíři – to nás bavilo. Hráli jsme ve skupinkách, ale každý sám za sebe na body.
Odpoledne jsme byli rozděleni do šesti skupin a v každé skupince byli Češi a Němci. Pomocí GPS jsme se museli dostat do určitého místa a plnit úkoly.
Večer jsme uklízeli své pokoje a balili si své věci do našich zavazadel. Na závěr dnešního dne nás čekala Diskotéka a báječně jsme si ji užili.

Pátek 8. listopadu
Dnes jsme museli vstávat už v šest hodin a vůbec se nám nechtělo. Vychutnali jsme si poslední snídani v Německu a rychle na vlak. V Chebu na nás čekalo nemilé překvapení. Zjistili jsme, že je výluka a budeme muset jet autobusem několik kilometrů. Pro změnu na nás čekalo milé překvapení v Praze, protože na nás čekal vlak a ještě nás paní průvodkyně dovedla do tří kupé, které pro nás byli připravené. Takže do České Třebové jsme přijeli asi se čtyř minutovým zpožděním. To nám vůbec nevadilo, jelikož jsme si dovezli krásné zážitky plné dobrodružství.

24 dětí a 3 dospělí (KMD Litomyšl, Horní Heřmanice, Cerekvice nad Loučnou)

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *