To nejlepší z Expo Sciences Asia 2022

V úterý 27. září 2022 proběhla v prostorách auly Gymnázia Stříbro komentovaná přednáška s besedou a ochutnávkami dubajského čaje, kávy, datlí a fíků „To nejlepší z Expo Sciences Asia 2022“. Přednáška byla upoutávkou na blížící se „Noc vědců“, která proběhne v pátek 30. září na stříbrském náměstí a radnici.

Během promítání fotografií z Dubaje jsme si připomněli celý program mezinárodní přehlídky dětských vědeckých projektů od prohlídky světové výstavy Expo 2020 přes návštěvu 828 m vysoké Burj Khalify, vyhlídky na Palmový ostrov přes nejzajímavější zážitky přímo z vědecké výstavy.

Návštěvníci besedy si prohlédli naši návštěvnickou knihu, připravili jsme si pro ně několik experimentů z našeho projektu „Zajímavé mezinárodní dny v pokusech“ a při tom si připomněli, že v sobotu 1. října bude právě jeden z takových dnů, a to Mezinárodní den kávy. Při té příležitosti měli návštěvníci besedy možnost ochutnat kávu a čaj s kardamonem a datle v čokoládě. Věříme, že to bylo pro návštěvníky příjemně strávené odpoledne.

Akce byla podpořena z dotace Plzeňského kraje Podpora mezinárodní spolupráce dětí a mládeže 2022

Datum: 27. září 2022, dětí + dospělých + návštěvníci: 8+ 2 + 45

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *