Sport a kreativita v SRN

 

Debrujáři ZŠ Jakutská díky několikaleté spolupráci s AWO Vogtland pravidelně vyjíždí za sportem a kreativitou do SRN na týdenní pobyty a turnaje ve vybíjené Bad Brambacherský Pokal.

V letošním školním roce opět využili od Asociace malých debrujárů ČR za aktivity s klubem KMD při ZŠ Jakutská nabídku na týdenní sportovní pobyt v Netzschkau. Měli možnost společně s německými dětmi vyzkoušet zajímavé aktivity, při nichž si porovnali své síly a schopnosti. Domlouvali se především angličtinou, která se vyučuje na základních školách v obou zemích. Zdokonalovali tak své komunikační a kooperační dovednosti.

 

Získané vědomosti a šikovnost si poměřili při lesním rallye a disk golfu, fyzickou zdatnost prokázali v lanovém centru a kreativitu při výrobě gelových svíček a obrázků z barevného písku. Navštívili Dračí vápencovou jeskyni s laserovou show, místní zámek z období pozdní gotiky a největší cihlový most na světě  Göltzschtalbrücke.

Letošní pobyt v SRN byl částečně hrazen z Dotačního programu MČ Praha 10 pro rok 2018 a podpořen účastí zákonného zástupce v roli zdravotníka.

Vedoucí KMD při ZŠ Jakutská: Z. Kočková

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *