Společné setkání klubů debrujárů moravskoslezského kraje v Dolním Benešově

Ve dnech 19. – 20. 5. 2023 proběhlo na Základní škole v Dolním Benešově setkání klubů malých debrujárů moravskoslezského kraje. Akce byla zaměřena na fyzikálně – ekologické aktivity, hlavním cílem bylo připravit dětem plejádu experimentů, u nichž budou využity převážně odpadní materiály, jako například staré plechovky, sklenice, PET lahve, kelímky,….

Každý účastník si na tematických workshopech vyrobil několik výrobků právě z odpadních materiálů. Součástí setkání byly také prezentace jednotlivých klubů, sdílení informací mezi kluby a nastolení další spolupráce mezi debrujáry moravskoslezského kraje. Pokusy jsme se zkrátka všichni bavili až do půlnoci.

Aby nebyla celá akce pouze o experimentech, měli účastníci zpestření večera ve formě opékání špekáčků. I zde se ovšem našli experimentátoři, kteří kromě párků zkusili opékat oplatky a jiné pochutiny. Zda jim to chutnalo, to je těžko říci, ale tvářili se spokojeně.

Pro zahnání únavy si děti zaházely basketbalovým míčem na koš a zasoutěžily si v pouštění autíček poháněných balónky se vzduchem, které všem přivezli debrujáři z Frýdku.

V sobotu dopoledne se všichni účastníci přesunuli na Městský úřad, kde nás pan tajemník provedl celým objektem zámku, včetně sklepení, jež je opředeno mnoha legendami.

Chtěl bych tímto poděkovat všem zúčastněným za skvělou atmosféru, především za množství velmi zajímavých pokusů a nápadů. Moc děkuji Mgr. Liboru Lepíkovi, který nás opět překvapil svými netradičními experimenty a zajímavými pomůckami.

Doufám, že se všem dětem a vedoucím u nás ve škole líbilo a bylo mi ctí hostit tak zvídavé a šikovné děti z našeho kraje. Akce se zúčastnilo 42 dětí- debrujárů a 7 vedoucích. Již nyní se těším na další podobnou akci, třeba opět na naší škole v Dolním Benešově.

Mgr. Leon Hahn

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *