Sadíme ozdobné sukulenty

Rádi bychom se s vámi podělili o další skvělou aktivitu z našeho klubu malých debrujáru z Lipky – sazení sukulentů. Při této činnosti jsme se nejen naučili, jak správně sázet sukulenty, ale také jsme získali zajímavé informace o jejich původu a péči o ně.

Dověděli jsme se, že sukulenty jsou rostliny s masitými listy, které mají schopnost ukládat vodu a přežívat v suchých podmínkách. Během našeho setkání jsme zjistili, že sukulenty pocházejí z různých částí světa, včetně pouští, horských oblastí a savan. Každý druh sukulentu má své specifické nároky na světlo, teplotu a zálivku.

Při sazení sukulentů jsme se naučili správný postup. Nejprve jsme si vybrali vhodné nádoby s drenážními otvory, aby se zamezilo přebytečnému zadržování vody. Poté jsme připravili speciální substrát pro sukulenty, který obsahuje písek, štěrk a propustnou zeminu.

Důležitou částí naší činnosti bude také další péče o sukulenty. Víme, že sukulenty potřebují dostatek světla, mírnou zálivku, abychom se vyhnuli hnilobě kořenů.

8+2

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *