Pozvánka na českou přehlídku Science on Stage

Co je Věda na scéně – Science on Stage

Science on Stage, nebol-li Věda na scéně, je mezinárodní projekt, který je zaměřený především na učitele přírodních věd na základních a středních školách, ale v posledních letech se zaměřuje i na učitele z předškolních vzdělávacích zařízení. V současné době se ho účastní 27 zemí, především evropských.

Jedním z hlavních cílů je navazování kontaktů mezi učiteli z různých evropských zemí a sdílení zkušeností. Neméně důležité je vytvářet podmínky pro spolupráci učitelů a škol se špičkovými odborníky, vědeckými pracovišti a průmyslem. Projekt je pokračováním a rozšířením projektu Physics on Stage (Fyzika na scéně), který začal v roce 1999.

Projekt probíhá v jedno až tříletých cyklech. V rámci každého cyklu probíhají nejdříve národní akce. Vyvrcholením každého cyklu je mezinárodní festival, na kterém se setkávají vybraní reprezentanti ze všech zúčastněných zemí

Festival je vlastně několikadenní mezinárodní „veletrh nápadů“ (jednotliví účastníci mají přidělené své stánky, na kterých předvádějí své dovednosti) doplněný dílnami, ukázkovými hodinami, přednáškami a pódiovými vystoupeními i kulturním a společenským programem.

Národní přehlídka Science on Stage 2023

Národní přehlídka přírodovědných vzdělávacích aktivit Science on Stage – Věda na scéně 2023 se bude konat v sobotu 21. října 2023 v Planetáriu v Praze. Sejdou se na ní učitelé mateřských, základních a středních škol a lektoři volnočasových aktivit s neobyčejnými nápady do výuky přírodních věd, matematiky a informatiky.

Z prezentujících účastníků bude vybrán tým učitelů, který pojede reprezentovat Českou republiku na příští mezinárodní festival Science on Stage.

Přehlídky bude možné se účastnit i jen jako divák. Neváhejte a vyrazte do Planetária v Praze načerpat nové nápady.

Na akci je nutná předběžná registrace.

Více informací o programu a odkaz na registraci naleznete zde: https://www.science-on-stage.cz/.

Program přehlídky

10:00 – 10:15 Zahájení přehlídky
10:15 – 11:30 Prezentace na stáncích – skupina A
11:30 – 12:45 Prezentace na stáncích – skupina B
13:00 – 14:00 Zahraniční zvaná přednáška: David Featonby, Velká Británie, Science on Stage Europe – What happens next experiments
14:00 – 15:00 Prezentace na stáncích – skupina A
15:00 – 16:00 Prezentace na stáncích – skupina B
16:15 – 17:00 Zvaná přednáška: Jan Veselý, Planetum Praha – název bude upřesněn
17:00 – 17:05 Novinky z Elixíru do škol (nejen) v Praze
17:05 – 17:30 Vyhlášení výsledků, zakončení přehlídky

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *