POSTCROSSING, aneb komunikujeme s celým světem!

Doklomotíci se zapojili do mezinárodního projektu POSTCROSSING, tj. vzájemného posílání pohlednic s celým světem. Díky tomu poznáváme nové kultury, zvyky a překrásná místa naší Země, čímž si procvičujeme nejen zeměpis a dějepis, ale hlavně i angličtinu v praxi.

A jak to funguje? Každý zájemce se zdarma zaregistruje na Postcrossing.com,kde uvede svoji celou adresu. Zaregistrovat se můžete jako jedinec, nebo dokonce jako skupina (třída)! Následně zprvu může poslat 5 pohlednic najednou. Pokaždé se náhodně vygeneruje adresa nějakého zaregistrovaného uživatele a spolu s ní i jedinečný kód pohlednice (Postcard ID, např. CZ-123456). Tento jedinečný kód je nutný napsat čitelně spolu s adresou na pohlednici. Až totiž příjemce obdrží pohlednici, tak pomocí tohoto kódu pohlednici zaregistruje. Díky tomu pak můžete vidět, kolik km pohlednice urazila a jak dlouho pohlednice cestovala. Následně po doručení vaší pohlednice se vygeneruje náhodně vaše adrese jinému uživateli, který zase pošle pohlednici vám…

Pohlednice, které jsme aktuálně obdrželi z celého světa, si můžete prohlédnout na ZŠ Tyršova 446 Nymburk na nástěnce ve staré budově mezi učebnou 17 a 18. Jejich počet se po doručení další pohlednice vždy aktualizuje. Moc se těšíme, jak se naše sbírka bude postupně rozrůstat!

Neváhejte a zapojte se do projektu také a zažijte to kouzlo a nadšení nejen z doručení první pohlednice ze světa ve vaší poštovní schránce!

Účast: 1 + 24

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *