Mladý vědec 2020: Zlatý oříšek 2020 – natáčení medailonku

Zlatý oříšek 

vyhledává a všestranně podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti České republiky. Jedná se o největší takto zaměřený projekt s více než dvacetiletou tradicí a pravidelným novoročním finále v České televizi.

Zlatý oříšek každoročně nominuje 21 dětí z celé České republiky a vyhlásí 7 vítězů, kteří kromě prestižního titulu držitele Zlatého oříšku získají originální sošku z dílny brněnského výtvarníka Jaroslava Homoly. V rámci všestranné podpory je součástí ocenění vítězů Zlatého oříšku rovněž finanční odměna určená na podporu jejich další činnosti.

Více o soutěži naleznete zde: https://www.zlatyorisek.cz/ceska-republika/

21 nominovaných a natáčení medailonku

Z přihlášených dětí a kolektivů sestaví komise složená z odborníků nejrůznějších oborů 21 nominovaných kandidátů z celé České republiky. Tyto děti a jejich rodiny či jejich kolektivy navštíví zástupci Zlatého oříšku, kteří kromě fotografií pořídí i video medailonky každého nominovaného jednotlivce či týmu. Následně zasedne výběrová komise, která vybere 7 vítězů, a to tak, že každý její člen dostane 7 hlasů, které rozdělí po jednom hlase mezi nominované. Sedm dětí s nejvyšším počtem hlasů získá v závěru slavnostního televizního finále v České televizi Zlatý oříšek.

A nám se povedlo v roce 2020 získat tuto nominaci a 6. listopadu 2020 k nám do klubu přijeli zástupci Zlatého oříšku natočit video medailonek, ve kterém jsme představili debrujáry, naši činnost v posledních dvou letech a předvedli několik pokusů. Natáčení jsme si užili a myslíme si, že se nám pokusy a představení debrujárů i celkem povedlo.

Fotogalerii z natáčení medailonku si můžete prohlédnout zde:

Televizní finále Zlatý oříšek 2020

Televizní finále soutěže Zlatý oříšek 2020 můžete sledovat na Nový rok ve 14:00 na ČT2. Srdečně vás zveme k televizorům. Oficiálně ještě nesmíme sdílet fotky ani prozradit, jak jsme dopadli, ale když už je to přímo v odkazu České televize, tak přidáme i dvě fotografie, díky kterým s námi můžete sdílet na Nový rok naši velkou radost. A na fotografiích si všimněte, že slovo debrujár je stále „oříškem“, a to nejen pro moderátora při natáčení, ale jak je vidět z ocenění, tak i při psaní :-).

datum: 6. 11. 2020

počet dětí a dospělých: 5 + 2

Tato aktivita byla realizována za podpory Plzeňského kraje v rámci Podpory volnočasových aktivit v Plzeňském kraji.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *