Mladý vědec 2019: Debrujáři KMD Stříbro na Týdnu mozku

 

 

 

 

 

 

Ve dnech 11. – 17. března 2019 proběhl na Akademii věd České republiky v Praze již 21. ročník festivalu o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a neurovědách Týden mozku.

Vážíme si příležitosti prezentovat během víkendového doprovodného programu náš projekt Optické iluze před a za zrcadlem na této úžasné akci. Během víkendu Týden mozku navštívily téměř 2 000 návštěvníků, převážně rodiny s dětmi, které si nejen vyzkoušely odhalit tajemství našich optických iluzí, ale i si jednu ze slavných iluzí japonského matematika Kokichi Sugihariho vyrobily.

„Iluze jsou krásným oknem vedoucím do zrakového vnímání, protože dokážou odhalit skryté překážky v systému vnímání způsobem, který je pro normální proces nemožný.“ Al Seckel

Optický klam je nesprávné nebo matoucí vnímání reality. Oko snímá nějaký obrázek nebo věc, ale mozek výsledek interpretuje jinak, než jak je skutečně zobrazen. Většina optických klamů využívá „matení lidského mozku“ barvou nebo tvarem.

My jsme si pro návštěvníky Týdne mozku připravili ukázky prostorových optických iluzí, které matou naše smysly rozdílností tvaru z čelní a zadní strany.

Jsme velmi rádi, že si na nás o víkendu našla čas spousta debrujárských přátel a mohli jsme na našem stánku přivítat Ilonku Křižákovou, Jíťu Houfkovou, Renču Hajníkovou, Zdenu Kočkovou a Marušku Kulichovou a obrovským radostným překvapením pro nás byla návštěva Marušky Šmídové s vnoučaty. Děkujeme vám všem moc za podporu.

Datum: 16. – 17. 3. 2019

Účastníci: debrujáři děti + dospělí – 4 + 1, veřejnost – 2 000

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 17032001b-e1551469546871.jpg.

Aktivita byla podpořena v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2019.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *