Mladý vědec 2019: 11. debrujárské vánoční dílny v Kyjově

V sobotu 7. prosince se v budově ZŠ J. A. Komenského na Seifertově náměstí od 9 do 14 h konaly další Debrujárské vánoční dílny.

Asi stovce návštěvníků se věnovali vedoucí kroužků Malých debrujárů a jejich pomocníci.

Vedoucí kroužku pro 1. – 3. třídu, paní učitelka Eva Pavlasová s dětmi zdobila perníčky. Vedoucí kroužku pro 4. a 5. třídu, paní učitelka Martina Kůřilová pomáhala dětem i dospělým s technikou enkaustika. Pomocí žehličky nanášeli voskovky na lesklý papír a pak dotvořili přáníčka. Dále si pod vedením kluků (deváťáků) vyráběli sněhuláka z kalíšků od kávy. Vedoucí kroužku pro 2. stupeň, paní učitelka Jitka Režňáková vysvětlovala, jak vyrobit ozdobu z dřevěného výřezu, drátu a korálků. Debrujárky (osmačky) pomáhaly s výrobou proplétaných hvězd s rolničkou. Poslední dílnu – výrobu obrázku ubrouskovou technikou ovládly dívky (opět z osmého ročníku).

Nejvíce na našich dílnách děti zaujaly debrujárské pokusy. Děti i dospělí hádali, proč nafouklý balónek praskne, když na něj dopadne několik drobných kapek z kůry citrusů. Co se děje s knoflíkem v balónku? Děti stavěly pyramidu z polystyrenových koulí, točily s CD nosičem apod. Všichni si odnášeli hlavolam z papíru.

Moc děkujeme našim pomocnicím a pomocníkům debrujárům i Lucii Paulíčkové, která naše návštěvníky vítá a  informuje.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *