KMD Štěnovice na celorepublikovém setkání Mladý vědec 2021

O víkendu 8.10. – 10.10. se v Nymburce uskutečnilo celorepublikové setkání talentovaných dětí a mládeže z celé naší republiky Mladý vědec 2021. Naše dva kluby Debrujáři I a Debrujáři II ze Štěnovic reprezentovali žáci 4. a 5. ročníků.

Po příjezdu jsme se ubytovali na internátu SOU Nymburk. Program “Děti dětem” začal po večeři. Každý klub si pro ostatní připravil pětiminutové vystoupení s pokusy. My jsme měli pokusy létací a vodní. Děvčata předvedla létající včelku, raketu a všechny v sále naučila skládat létající vrtulku. Chlapci si hráli s vodou, vyrobili “šlaufku” z pet lahví, ukázali bezedný pohárek, vysvětlili rozpouštění hypermanganu v různě teplé vodě, „zviditelnili“ vytékající vodu z plechovky pomocí světla.

V sobotu byl pro nás připraven program. Na první dílně jsme se dozvěděli zajímavosti o bumerangu a dva typy bumerangů jsme si vyrobili. Po obědě jsme vyrazili do města na krátkou procházku. Odpoledne nám fyzikální divadlo ÚDIF připravilo zajímavou ukázku s „velkými pódiovými“ pokusy a zahráli jsme si únikovku k osvobození žabáka Beppa – našeho maskota. Na druhé dílně jsme vyráběli tři různé elektromotory, na výrobu jsme potřebovali baterii, vodič, tři korunové mince nebo vrut a magnet. Večer bylo vyhodnocení klubů, po kterém následovala diskotéka.

V neděli jsme se už všichni chystali domů, tři dny nám rychle uběhly. Štěnovičtí debrujáři děkují za skvělou akci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *