Fyzikálně chemický Ag + Cl víkend

Od pátku 1. března do neděle 3. března 2024 jsme přijali pozvání debrujárů z České Lípy na společné setkání a naplánování společných aktivit pro rok 2024.

A první společné setkání bylo právě tento víkend. Sloužilo nejen k plánování, ale i ke společným fyzikálně-chemickým aktivitám. V pátek večer se obě skupiny seznámily a udělaly společné plány na rok 2024. Byli jsme překvapeni, kolik společných aktivit se nám od března do listopadu povedlo naplánovat. V březnu to bylo právě toto společné setkání a ještě nás čekají Týden mozku v Praze a Vědecká cesta za Malým princem. Další měsíce si zatím necháme jako překvapení, ale můžeme říci, že nás aspoň jedna společná aktivita čeká každý měsíc.

V sobotu dopoledne jsme vyrazili do Kunratic u Cvikova do Pačinek Glass, kde jsme se seznámili uměleckou sklářskou výrobou a hledali fyziku a chemii v ní skrytou. Sobotní odpoledne patřilo IQ Parku a IQ Landii. Večer jsme si pak zahráli různé hry.

V neděli nám počasí moc nepřálo a Ještěd se ohýbal pod nápory větru a pouze nepatrně vykukoval z mlhy. Ale i zde jsme zjistili a změřili spoustu STEM „nej“.

Setkání proběhlo za podpory obou měst a Nadace ORLEN Unipetrol.

  1. – 3. 3. 2024, 4 + 16

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *