Den vědy a techniky Plzeň 2022

Sedmnáctý ročník akce Dny vědy a techniky proběhl 9. září na plzeňském náměstí Republiky. A debrujáři byli opět u toho. Stánek nesl již tradiční název Debrujárská badatelna. Stánek sice s tradičním názvem, ale samozřejmě s inovovanými a novými pokusy.

V pátek dopoledne náměstí zaplnily školy, odpoledne pak přicházely děti s rodiči. Po dvou letech, kdy školy navštěvovaly DVT v omezeném režimu, jsme si letos opět užili ten pravý šum, ruch a nával plný zvídavých otázek a dumání a bádání nad experimenty i optickými iluzemi.

Na stánku č. 7 debrujárů Plzeňského kraje v expozici Debrujárská badatelna jsme prezentovali pět aktivit realizovaných v rámci dlouhodobých projektů, a to „Optické iluze nejen před a za zrcadlem“, „Na návštěvě u slavných vědců a objevitelů“, „Recykluj a experimentuj s nápojovými obaly“ a „Badatelské aktivity s Beppem v kuchyni“ a „Slavné mezinárodní dny v experimentech“. Dále jsme na stánku návštěvníkům představili soutěž Pohár vědy 2023 „Cesta kolem světa“ a podělili se o svoje zážitky z únorového Expo Sciences Asia v Dubaji. Samozřejmě nechyběla ani oblíbená venkovní expozice zrcadel, na kterou se návštěvníci vždy těší. A nesmíme zapomenout také na prezentaci 30. výročí činnosti Asociace malých debrujárů v České republice.

Děkujeme všem návštěvníkům za příjemnou badatelskou atmosféru, kterou dokázali na stánku vytvořit, děkujeme všem debrujárským i nedebrujárským kamarádům za návštěvu našeho stánku Debrujárská badatelna, hotelu Ibis Plzeň za již tradiční skvělé zázemí během konání akce. A největší dík samozřejmě patří oběma týmům vystavujících debrujárů za super výkony a obrovské nasazení při prezentaci pokusů.

9. 9. 2022, 12 debrujárů, 2 vedoucí, cca 4 000 účastníků

Aktivita byla podpořena v rámci dotačního titulu Plzeňského kraje Podpora volnočasových aktivit dětí a mládeže 2022.

Za dlouholeté partnerství a podporu našich aktivit děkujeme hotelu Ibis Plzeň.

Hotel ibis Plzeň | Objevte Plzeň trochu jinak

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *