Debrujáři na Veletrhu vědy 2024 poprvé v roli vystavovatelů

Veletrh vědy je největší populárně naučná akce v České republice, kterou každoročně od roku 2015 pořádá Akademie věd ČR. Zabývá se vědou ve všech jejích podobách a nabízí návštěvníkům to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů.

Letošní ročník se konal od 30. května do 1. června v areálu výstaviště PVA Letňany a poprvé se na této prestižní akci prezentovaly i debrujárské kluby z České Lípy a ze Stříbra se svojí Vědeckou cestou kolem světa. Díky nim si návštěvníci mohli vyzkoušet velké množství fyzikálních a chemických pokusů s jednoduchými pomůckami, které jsou typické pro různé země světa. Prostřednictvím vědy tak mohli „putovat“ například do Itálie a proniknout do tajů válcových zrcadel nebo se ve Španělsku kochat rajčatovou duhou.

Ve čtvrtek a v pátek dopoledne tvořili publikum převážně žáci základních a středních škol se svými učiteli. V pátek odpoledne a v sobotu se na výstaviště za vědou vydaly rodiny s dětmi. Dle organizátora akce se letošní počet návštěvníků odhaduje na více než 58 000 lidí. Což je zatím asi největší množství, pro které měli debrujáři možnost prezentovat.

Debrujáři samozřejmě využili své třídenní přítomnosti na veletrhu i k návštěvě ostatních výstavních stánků a přednášek a využili výstavní slevu k nákupu odborné literatury.

Českolipské kluby podpořil Liberecký kraj a město Česká Lípa, kluby ze Stříbra Plzeňský kraj a město Stříbro, oba kluby pak Nadace ORLEN Unipetrol.

30. 5. 2024 – 1. 6. 2024 17 dětí + 2 dospělí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *