Bádáme a recyklujeme

Příroda se probouzí ze zimního spánku a země začíná opět dýchat. Se vzestupem teplot se opět začínají objevovat živé organismy a příroda začíná ožívat. Pro mnoho přírodovědců to znamená, že se zase vrhnou do bádání a budou se věnovat svým oblíbeným aktivitám. Jednou z prvních činností, kterou můžeme provést, je vyčištění ptačích krmítek a kontrola hmyzích hotelů u naší školy. Tato krmítka jsou pro ptáky velmi důležitá, zejména v období, kdy příroda ještě není plně probuzená a potrava je omezená. Kontrola hmyzích hotelů zase umožňuje vytvořit přirozené prostředí pro hmyz, který je velmi důležitý nejen pro opylování rostlin.

Další zajímavou činností je zkoumání půdy. Pro testy jsme si připravili tři různé typy půd. Půda se liší barvou, množstvím hrudek a kamínků. Tyto faktory mohou ovlivnit schopnost půdy udržovat vlhkost a živiny. Například tmavší barva půdy může indikovat vyšší obsah organických látek, které jsou důležité pro zadržování vody a zlepšení struktury půdy. Množství organických látek jsme zkoumali zahříváním půdy v kádince. V dalším pokusu jsme si ověřili, že půda také obsahuje vzduch a vodu. Posledním měřením bylo porovnávání různé kyselosti půdy.

V druhé polovině bádání jsme se pustili do výroby strašidel. Potřebovali jsme starou pet lahev a baterii. Pet lahve jsme použili jako tělo a hlavu strašidla. Baterie nám posloužila jako kolečko na pohyb. Strašidlo jsme dotvořili pomocí očí, bambulek a fixů. Recyklace pet lahví a starých baterií má pozitivní vliv na snížení množství odpadu, ochranu životního prostředí a udržitelnost naší planety.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *