1. debrujárská konference

V úterý 6. prosince proběhla 1. debrujárská konference, která navázala na tradiční debrujárská setkání, na kterých probíhala výměna zkušeností a nápadů. Letošní 1. ročník proběhl formou online setkání, na kterém své oblíbené pokusy, aktivity či nápady na činnost prezentovalo 14 debrujárských skupin. Naše týmy v předvánočním čase předvedly pokusy se svíčkami z včelích mezistěn a z pomeranče. Návody jsme zaslali do sborníku.

Pomůcky
pomeranč, olivový olej, nůž, zápalky
Postup
Pomeranč uchopíme do jedné ruky a nožem ho opatrně rozpůlíme jako po rovníku. Potom opatrně prsty odloupneme kůru od vnitřku pomeranče. Jedlou část pomeranče nebudeme potřebovat, tu můžeme sníst. Kůru položíme na stůl jako mističku se sloupkem trčícím vzhůru. Pod kůrou se nachází vnitřní porézní nasákavá dužina, kterou naplníme olejem. Knot zapálíme.

Pomůcky
včelí mezistěny, knot, nůž, pravítko, zápalky špejle
Postup
Z voskové mezistěny si vyřízněte obdélník nebo pravoúhlý trojúhelník, přiložte k jedné straně ustřižený knot a opatrně ale pevně zarolujte. Po zapálení svíčky a sfouknutí plamene, svíčku ihned můžeme zapálit bez dotyku knotu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *