Zpráva o činnosti klubů v Plzeňském regionu v roce 2019

Kluby v Plzeňském regionu

V Plzeňském regionu pracovalo v roce 2019 osm klubů a v rámci klubových setkání probíhaly jednou týdně/jednou za 14 dní pravidelné přírodovědné a ekologické aktivity s důrazem na trvale udržitelný rozvoj, byly realizovány fyzikální a chemické experimenty, fyzikální pozorování a měření a byl podporován aktivní rozvoj zájmu žáků o elektroniku a elektrotechniku – ZŠ Zbiroh 2 x, ZŠ Štěnovice 2 x, ZŠ Dolní Bělá 1x, Gymnázium Stříbro 2 x, DDM Stříbro 1 x.

Pravidelná činnost a akce klubů

Kromě pravidelné činnosti byly realizovány nepravidelné akce pro organizované i neorganizované děti a mládež v městech a obcích, regionu a v ČR. V klubech probíhaly dny otevřených dveří, tematické dny (Den Země, Den vody, Den se slavnými vědci, atp.), kluby se účastnily soutěží a popularizační a prezentační činnosti v rámci místních, regionálních, republikových i mezinárodních akcí – May Day, Férová snídaně, Dny vědy a techniky, Noc vědců, Pohár vědy, Expo Sciences International, Science on Stage aktivity, STEM aktivity, EKO aktivity, ChemQuest, Mini Maker Faire, Týden mozku atp. Dále byly pořádány různé exkurze Veletrh vědy AV ČR, Západočeská univerzita, workshopy na VŠCHT a Festival vědy a další. Kluby spolupracovaly s různými odbornými školami, vysokými školami a vědeckými institucemi – KMD Štěnovice 1 a 2 se zapojily do tříletého projektu SPŠ strojní v Plzni, KMD Stříbro a Zbiroh spolupracují se ZČU Plzeň v rámci Dnů vědy a techniky a s AV ČR v rámci Týdne mozku.

Zapojení do ústředních akcí AMD ČR

7 z osmi klubů se zapojilo a realizovalo aktivity v rámci projektu Mladý vědec 2019, 6 klubů se zúčastnilo celostátního setkání Mladý vědec v Olomouci, 3 kluby řešily Pohár vědy BEPPO 2019, z toho 2 kluby postoupily do mezinárodního finále v Nymburku. 2 kluby reprezentovaly Českou republiku na mezinárodní přehlídce Expo Sciences International 2019 v Abu Dhabi a jeden klub na Science on Stage v Portugalsku.

Klubová činnost a projektové aktivity byly podpořeny MŠMT v rámci projektu Mladý vědec 2019, Plzeňským krajem, městy Stříbro a Zbiroh a dalšími podnikatelskými subjekty. Děkujeme za důvěru a podporu naší celoroční činnosti.

Ve Stříbře 5. 1. 2020, PhDr. Jitka Soukupová, zástupce za Plzeňský region

Fotogalerie z aktivit

Soutěž mladých podnikatelů – půjčovna pomůcek  a Férová snídaně Zbiroh

Týden mozku AV ČR Praha  a Expo Sciences International Abu Dhabi

Aktivity Lego WeDo a Setkání Mladý vědec Olomouc 2019

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *