Zoopark Chomutov

Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera. Od roku 2005 je velká část areálu zooparku chráněna jako evropsky význámná lokaloita. Zoopark Chomutov je členem Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (World Association of Zoos and Aquariums), Unie českých a slovenských zoologických zahrad, Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií a  Euroasijské asociace zoologických zahrad a akvárií. Zoo také spolupracuje s koordinátory Evropských chovných programů ohrožených druhů a vedoucími evropských i mezinárodních plemenných knih.
Specializuje především na faunu z palearktické oblasti. Najdete zde např. přírodní hnízdiště několika desítek druhů ptactva, výběhy sudokopytníků (zubr evropský, velbloud dvouhrbý, takin indický a zlatý, kozorožec alpský aj.) a lichokopytníků (kůň Převalského, osli domácí), šelmy (rys ostrovid, medvěd hnědý, tuleň kuželozubý, charza žlutohrdlá, manul) a domácí zvířectvo.
Zoopark je plný výukových prvků a přímo vybízí k různým pokusům s vodou a na spoustě různých prolézaček i s vlastním tělem.

Plzeňský kraj podpořil tuto přírodovědnou exkurzi, děkujeme!

24.5.2023 1 vedoucí, 24 debrujárů

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *