Tesco opět podpořilo holešovské debrujáry

Na začátku všeho stála výzva supermarketu Tesco znějící „Víte, jak zlepšit místo, ve kterém bydlíte? Zúčastněte se programu Vy rozhodujete, my pomáháme!“ Protože debrujáři ze Všetul jsou holky a kluci činu, dali jsme hlavy dohromady a opět vymysleli projekt, který by přiblížil debrujárské aktivity co nejvíce veřejnosti.

O jarních prázdninách nám bylo oznámeno, že již potřetí Nadační fond Tesco podpoří nemalou finanční částkou náš program – tentokrát nazvaný Zapáleni pro vědu. Do konce školního roku jsme tak měli v plánu navštívit dětské kolektivy ve školách, kterým bychom ukázali a hlavně dokázali, že věda není žádná věda, ale zábava. Bohužel nám do toho o pouhý týden později „hodila korona vidle“ a my netrpělivě čekali na svou příležitost.

Ta se naskytla o letních prázdninách, kdy jsme navštívili několik dětských táborů a projekt Vzdělávací dny, který během srpna zorganizovala Asociace školních sportovních klubů ve spolupráci s MŠMT. I když jsme nemohli navštívit děti přímo ve školách a zpestřit jim výuku, pevně věříme že i tak jsme mnoha dětem udělali radost a nadchli je pro bádaní.

Debrujárský klub: Všetuláci (při SVČ TYMY)

Vedoucí: Barbora Winklerová

Počet debrujárů: 4

Počet zúčastněných dětí: cca 200

Akce proběhla: v průběhu celého srpna

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *