Tábor 2021 – Kauza Syslorožec

Po roční pauze jsme se konečně dočkali. V termínu 25. 7. až 6. 8. 2021 se opět uskutečnil námi dlouho očekávaný tábor, který letos nesl název „Kauza Syslorožec“. Příběh celotáborové hry se, jak již název napovídá, týkal velké detektivní záhady, a sice série třinácti loupeží.
Z táborové základny jsme nejprve udělali policejní stanici, na kterou děti přijely jako detektivové. Zde probíhal výcvik, v rámci, něhož jsme měli možnost vyzkoušet si slaňování, zúčastnili jsme se kurzu šifrování a kódování tajných zpráv, kurzu přežití v přírodě, online přednášky od policisty, přednášky o detektivní činnosti, kurzu sebeobrany a kurzu střelby.
Po absolvování výcviku jsme se všichni přesunuli do lázeňského městečka, v němž jsme si užívali lázeňského života, ale hlavně zde probíhalo pátrání po stopách vedoucích k dopadení pachatele všech loupeží. K radosti všech jsme celou Kauzu objasnili, podařilo se nám dopadnout pachatele a na závěr jsme se zúčastnili také soudního jednání, během něhož byl pachatel odsouzen.
Myslím si, že letošní tábor jsme si všichni užili a už teď se těšíme na tábory další.

                                                                 Za KMD Pardubického kraje
Článek zpracovala Milada Vitoušková
25.7. – 6. 8. 2021
20 vedoucích + 47 dětí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *