Stříbrujáři se zapojili do happeningu #jsemlaskavec 2019

Víte, že 13. listopad je Světovým dnem laskavosti?

Pokud jste to doteď nevěděli, nezoufejte, poznačte si datum do kalendáře a také odkaz na stránky https://www.laskavost.cz/jsemlaskavec, kde najdete podrobnější informace k celorepublikové akci pro školy, spolky, dětské kluby a podobně.

Přihlásit se mohou třídy, spolky, zájmové kroužky, skupiny dětí z dětských domovů nebo
kamarádi ve věku 3-18 let z celé České republiky. Stačí si vybrat dobrý skutek a zaregistrovat se na výše uvedeném webu. Registraci vyplňuje vždy učitel nebo vedoucí starší 18let. Vybranou laskavost můžete uskutečnit vždy od 1. do 13. listopadu, ale ideálně přímo na Světový den laskavosti 13. listopadu.

Přihlášky do dalšího ročníku budou spuštěny v srpnu 2020.

A jak jsme my oslavili happening #jsemlaskavec?

Jak jinak než debrujársky. Navštívili jsme babičky a dědečky ve stříbrském Domově pro seniory a připravili si pro ně debrujárské dopoledne plné pokusů, ukázek z našeho celoročního projektu Slavní vědci a objevitelé, promítání fotografií a vyprávění zážitků z Expo Sciences International v Abu Dhabi a nechyběly ani námi vlastnoručně připravené chlebíčky a ochutnávky čokolády z velbloudího mléka, kterou jsme přivezli z ESI ze Spojených arabských emirátů. Dopoledne se velice vydařilo, a již nyní je jasné, že Světový den laskavosti nebyl a nebude jediným dnem návětěv a pokusů v DPS.

Moc děkujeme debrujárům ze Zbiroha, kteří nás na tuto skvělou aktivitu upozornili, inspirovali nás a nalákali.

Datum: 13. listopadu 2019, počet účastníků: 10 + 1 + veřejnost 20

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *