Stříbrujáři již počtvrté na Maker Faire Plzeň

V sobotu 22. dubna 2023 proběhl již 4. ročník Maker Faire v Plzni.

Na festivalech Maker Faire se setkávají nadšenci i experti všech věkových kategorií, aby ukázali své vynálezy a podělili se o své poznatky. Je to komunita nadšenců postavená na zvídavosti, kreativitě a spolupráci. Jedná se o fanoušky vědy, techniky, přírody, ale i různé domácí a garážové kutily. Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Světová přehlídka kreativity propojuje zájmové tvůrce a odborníky, zároveň slibuje chytrou zábavu pro rodiny s dětmi. Na Maker Faire si můžete téměř vše vyzkoušet, mnohé si vyrobit nebo se zapojit do řady workshopů. Své projekty na festivalech prezentují tzv. makeři neboli tvůrci a vynálezci.

I my jsme se již počtvrté zapojili do této úžasné akce a užili si báječný festival kreativity, kutilství a tvořivosti. Skupina starších debrujárů zde představila svůj projekt 3D tisku „Zahrada optických iluzí“. Návštěvníci si u nás mohli otestovat svůj zrak a mozek a zamyslet se, zda je více klame jejich zrak nebo jejich mozek.

Připravili jsme si sérii optických iluzí Kokichi Sugihariho a Josepha Jastrowa, válcová zrcadla a v nich reálně zobrazené deformované grafické, fotografické a 3D tištěné objekty. Zrak návštěvníků šálily i levitující šálky s těžištěm umístěným v tekoucí kapalině. Více z naší „Zahrady optických iluzí? můžete vidět ve fotogalerii.

Datum: 22. 4. 2023, zapojení: 9 + 2, veřejnost: 1000

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *