Letní putování za vědou 2: bludiště a labyrinty

Letní vzdělávací dny – Putování za vědou 2

Během letních prázdnin jsme díky jarní koronavirové pauze připravili pro „odpočinek rodičů“ a doplnění výchovně – vzdělávacích aktivit několik letních vzdělávacích dnů pro děti nazvaných „Putování za vědou“. Některé proběhly jako příměstské aktivity, některé jako aktivity výjezdní.

16. a 17. července 2020 jsme se věnovali matematice a logice.

Matematické hry a výroba bludišť 

16. července jsme v rámci příměstských aktivit řešili různé rébusy, šifry, matematické hříčky, sirkové hlavolamy, tangramy, vytvářeli bludiště, labyrinty a kuličkové dráhy z různých materiálů, například z kostkového cukru, brček, špachtliček, špaget, ale i zrcadlové bludiště.

Labyrintárium Loučeň

17. července jsme pak vyrazili za bludišti a labyrinty do venkovních prostor zámku Loučeň. V anglickém parku u zámku Loučeň se nachází „labyrintárium“, jehož projektantem je Adrian Fisher z Velké Británie – nejznámější tvůrce labyrintů současnosti. V parku je k vidění celkem dvanáct labyrintů a bludišť. Bludiště a labyrinty propojuje přesně vytyčená naučná stezka s obsáhlými, tématicky řazenými informacemi o historických kořenech, ale i současnosti labyrintů a bludišť.

Víte, že …

Labyrintem vede jediná cesta, byť pořádně klikatá. Oproti tomu v bludišti narazíte na mnohá rozcestí. A přitom ne každá z cest, kterou si na těchto rozcestích vyberete, vede tím správným směrem.

Tato aktivita byla realizována za podpory Plzeňského kraje v rámci Podpory volnočasových aktivit v Plzeňském kraji.

Datum: 16. a 17. 7. 2020, počet účastníků: 17+ 2 a 13 + 2

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *