Pohár vědy u Ptáčat

Od ledna 2024 se klub malých debrujárů (KMD) Ptáčata opět zapojil do mezinárodní soutěže O pohár vědy „Zahrada 24“.

A co si pro nás přichystali na měsíc leden. Vyráběli jsme labyrint z přírodního materiálu, my jsme jej postavili ze sněhu. Experimentovali jsme se savostí různých druhů papíru a vzlínavosti provázků z různých materiálů. Měřili a vážili pomocí mrkve různé předměty. Vymýšleli a realizovali vlastní pokusy s mrkví i s dospěláky doma.

V únoru jsme připravovali zdravé svačinky, které se nám opravdu povedly a byly výborné. Pozorovali klíčení semen řeřichy ve dvou různých podmínkách. A přidali i vlastní pokusy ve skleněných vázičkách, kde jsme pozorovali, jak roste cibule ve vodě a v hlíně. Také jsme pozorovali savost vody u šesti různých materiálů.

Březnové úkoly byly poslední, vyráběli jsme naše logo ptáčka z různých přírodních materiálů. Nejdříve společně ve třídě, poté na zahradě, ale i na procházce v lese.

Svou nápaditost ukázaly děti společně se svými dospěláky, když vytvářeli naše logo doma. Dalším úkolem byl experiment s hrachovou bombou, to vám bylo nepořádku. V praktické části jsme vyráběli zavlažovací zařízení společně ve třídě. I tentokrát děti doma ve spolupráci s rodiči vyráběli další různá zavlažovací zařízení, která se jim opět povedla.

Zkrátka letošní ,,Zahrada,, byla opět zajímavá inspirující a poučná, jak pro děti tak pro naše dospěláky. Už se těšíme na příští soutěž, která bude mít název ,,Barvy,,.

KMD Ptáčata – MŠ Školní 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *