„O klobouk kouzelníka Pokustóna” aneb „V jednoduchosti je krása”

Dne 16. 12. 2022 se na Gymnáziu Písnická pod taktovkou místního klubu AMAVET konal již 23. ročník této soutěže. My jsme v ní ovšem byli nováčky.

Soutěž je určena jednotlivcům či dvojicím žáků z 6. až 9. ročníků ZŠ a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Žák (nebo žáci) si připraví pokus s jednoduchými pomůckami na jakékoli téma fyziky (mechanika, optika, apod.) či chemie. Pokus musí umět doprovodit slovním komentářem.

Pro tuto soutěž jsme ve školním kole vybrali tři dvojice finalistů, které jeli reprezentovat s příspěvky „Citronová farma“ (Bára Švajdová, Julie Škorpilová), „Na větvi“ (Anežka Kafková, Eliška Vondrová) a „Santovy triky“ (Jiří Pittner, Antonie Nováková). Santa byl se svými triky asi nejvíce začarovaný, do příprav toho vystoupení zasáhla dvakrát nemoc a tak nezbývá než vyseknout opravdu velkou pochvalu Toničce, která svojí odvahou a schopností improvizace Santovo vystoupení zachránila.

Pro většinu soutěžících byla prezentace v Praze prvním živým vystoupením s experimenty a byla to velmi zdařilá a nápaditá vystoupení.

Stejně tak zdařilá a nápaditá vystoupení předvedli i kamarádi debrujáři z Nymburka a ze Stříbra. Jsme rádi, že jsme se s nimi mohli začít poznávat, a protože nás to prezentování začalo bavit, určitě jsme se s nimi neviděli naposledy.

Také prezident AMD Mgr. Jakub Režňák nám svojí přítomností udělal velkou radost.

datum: 16. 12. 2022 dospělí + děti: 1+6

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *