Mladý vědec 2020: Dny vědy a techniky 2020 se povedly

I za ztížených podmínek při zavedených opatřeních COVID – 19 se Dny vědy a techniky 2020, které proběhly o druhém zářijovém víkendu v Plzni již popatnácté, povedly.

Počasí vystavovatelům přálo, stánky se zejména v sobotu plnily zvídavými dětmi s rodiči. Pátek byl díky opatřením ve školách volnější, než je obvyklé, ale návštěvníci byli o to zvídavější a díky volnějším prostorám se na stáncích zdržovali déle a nad pokusy i sami dumali a bádali.

Na stánku č. 29 debrujárů Plzeňského kraje v expozici Debrujárská badatelna jsme prezentovali čtyři aktivity realizované v rámci dlouhodobých projektů aktivit Mladý vědec 2020, a to „Optické iluze nejen před a za zrcadlem“, „Na návštěvě u slavných vědců a objevitelů“, „Recykluj a experimentuj s nápojovými obaly“ a „Badatelské aktivity s Beppem v kuchyni“. Samozřejmě nechyběla ani venkovní expozice zrcadel, na kterou se návštěvníci vždy těší.

Děkujeme všem návštěvníkům za respektování pravidel a příjemnou atmosféru, kterou i za omezených podmínek dokázali vytvořit, děkujeme všem debrujárským i nedebrujárským kamarádům za návštěvu našeho stánku Debrujárská badatelna, hotelu Ibis Plzeň za již tradiční skvělé zázemí během konání akce. A největší dík samozřejmě patří oběma týmům vystavujících debrujárů za super výkony a obrovské nasazení při prezentaci pokusů.

Ukázky prezentovaných experimentů a projektových aktivit můžete zhlédnout v naší malé fotogalerii z akce

Optické iluze nejen před a za zrcadlem

Na návštěvě u slavných vědců a objevitelů

Zábavná zrcadla

11. – 12. 9. 2020, 12 debrujárů, 2 vedoucí, cca 3 000 účastníků

Aktivita byla realizována v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2020.

 

Plzeňský krajAktivita byla podpořena v rámci dotačního titulu Plzeňského kraje Mikrogranty pro školy.

 

 

Hotel ibis Plzeň | Objevte Plzeň trochu jinak

Za dlouholeté partnerství a podporu našich aktivit děkujeme hotelu Ibis Plzeň.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *