Mladý vědec 2019: Zveme vás na Mini Maker Faire Plzeň

Ve dnech 27. a 28. dubna 2019 proběhne v plzeňském DEPO2015 první plzeňský Mini Maker Faire.

Maker Faire je celosvětová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to přátelské setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a sdílet své poznatky a zkušenosti. Je to částečně zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery všech generací. Maker Faire se otevírá inženýrům, řemeslníkům, umělcům, kutilům, zahradníkům i vědcům. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, hack, experiment nebo projekt. Maker Faire zkrátka nabízí možnost nejen nahlédnout do budoucnosti, ale také se na ní podílet.

A debrujáři mohou být při tom, a to jak jako vystavovatelé, tak jako návštěvníci.

Pájíte, šijete, programujete, předvádíte chemické či fyzikální experimenty nebo tvoříte jiným způsobem a máte chuť se o své nadšení a znalosti podělit s ostatními? Na Maker Faire můžete mít vlastní stánek/stůl, vést workshop nebo představit svůj projekt formou prezentace.

Pokud se chcete zapojit jako vystavovatelé – makeři, můžete se zapojit zde: https://pilsen.makerfaire.com/zapojte-se/

Maker Faire je exhibice, kde se můžete inspirovat nevšedními projekty makerů, dozvědět se o nových technologiích nebo o způsobech, jak je spojit s tradičními řemesly. Kreativitě se meze nekladou a vy zažijete víkend plný originálních nápadů, přednášek, workshopů a zábavy!

Pokud chcete na Maker Faire dorazit se svým klubem jako diváci, setkat se v neformálním prostředí s lidmi se stejnou vášní pro věc, sdílet nápady a inspirace, pak je tu Maker Faire právě pro vás a program a přihlášené makery postupně naleznete zde: https://pilsen.makerfaire.com/makers-exhibits/

V tuto chvíli se na vás již těší debrujáři z Nymburka, Zbiroha a Stříbra, kteří zde budou mít svoje stánky. Přidejte se k nim!

KMD Nymburk  – Pokusy z jednoduchých pomůcek + Kouzla a záhady elektromagnetismu – https://pilsen.makerfaire.com/maker/entry/23/

KMD Stříbro – Optické iluze před a za zrcadlem – https://pilsen.makerfaire.com/maker/entry/27/

KMD Zbiroh – Hlavolamy, hry a pokusy – https://pilsen.makerfaire.com/maker/entry/21/

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 17032001b-e1551469546871.jpg.

Aktivita byla podpořena v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2019.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *