Mladý vědec 2019: O klobouk kouzelníka Pokustóna

Finalisté městského kola soutěže O klobouk kouzelníka Pokustóna se v pátek 6. prosince 2019 představili na celorepublikové přehlídce experimentů, která proběhla již po dvaadvacáté na Gymnáziu Písnická v Praze.

Ve finále se představilo 32 jednotlivců a dvojic z různých koutů celé republiky. Finále bylo velice vyrovnané, všichni finalisté si pro nás ostatní připravili to nejlepší, a tak si kromě zážitků a skvělého umístění v první desítce přivážíme hlavně hodně nových nápadů na zajímavé experimenty, nebo jsme již známé experimenty zhlédli v „novém kabátě“.

Naše dvojice představily aktivity z celoročního experimentování v rámci projektu Mladý vědec 2019. Děvčata z tercie využila svoje kuchařské bádání a představila se s experimenty „z kuchyně“. Ela a Monča představily experiment s určováním pH pomocí antokyanů v lesním ovoci nazvaný „Trik v barvách trik“. Míša a Kája představily fyzikálně – chemické experimenty s peroxidem vodíku „Hrnečku vař a konvičko vař“. Děvčata z kvarty využila poznatky z druhého tématu Mladého vědce, kterým byly nanotechnologie a představila divákům experimenty „Co dokáže impregnace“.

Počet účastníků: 6 + 2

Počet dní: 1

Datum: 6. 12. 2019

Aktivita byla podpořena v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2019.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *