Mladý vědec 2019: Křest knihy Experimentuj s nadhledem

V úterý 26. března 2019 se na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni ve Veleslavínově ulici slavnostně otevřelo Informační centrum nakladatelství FRAUS. Zároveň se slavnostním otevřením nového informačního centra pro studenty, pedagogy, ale i širokou veřejnost proběhl křest knížky Experimentuj s nadhledem s nápojovými plechovkami.

Na experimenty, které v knížce naleznete, není třeba žádná složitá aparatura ani nákladné pomůcky. Jak už název knížky napovídá, základním stavebním kamenem všech experimentů jsou nápojové plechovky.

Jednotlivé experimenty byly navrženy, realizovány a ověřeny v rámci projektu Mladý vědec. Autorky knížky Zuzana Strankmüllerová a Eliška Suchardová prezentovaly návrh knížky a jednotlivé experimenty v rámci Expo Sciences International 2017 v brazilské Fortaleze. Realizátorky včerejší ukázky „Experimenty Richarda Saunderse“ Michaela Sůvová a Karolína Buhlová představí projekt v září 2019 na Expo Sciences International 2019 v Abu Dhabi.

Moc si vážíme toho, že kmotrou naší knížky se stala Kateřina Mlčková z Elixíru do škol a pan ing. Jiří Fraus, ředitel a zakladatel nakladatelství. Děkujeme všem kamarádům a přátelům, kteří přijali naše pozvání na křest knížky, zejména pak debrujárkám Andree Tláskalové a Renatě Štollové, Martině Kupilíkové, Karlu Lukešovi, ing. Václavu Votavovi a panu řediteli Mgr. Milanu Deredimosovi, kteří nás přišli či přijeli podpořit. Velký dík samozřejmě patří rodičům obou autorek i experimentátorek, bez nich by to nešlo!

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 17032001b-e1551469546871.jpg.

Aktivita byla podpořena v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2019.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *