Městské kolo soutěže O klobouk kouzelníka Pokustóna zná vítěze

Ve středu 27. listopadu uspořádaly kluby KMD při DDM Stříbro a KMD při Gymnáziu Stříbro městské kolo soutěže O klobouk kouzelníka Pokustóna. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 1. – 5. třída ZŠ a 6. – 9. ročník ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií. Z druhé kategorie také vzešli finalisté pro celostátní kolo, které proběhne v pátek 6. prosince 2019 na Gymnáziu Písnická v Praze.

V mladší kategorii si zasloužené vítězství odnesl Jaroušek N. s pokusem Vodní vysavač. Ve starší kategorii vítězství vybojovala dvojice Míša S. a Kája B. s pokusem Kuchařský souboj.

Do poroty soutěže usedli letošní maturanti – dřívější soutěžící v této soutěži Lucka, Verča, Janička a Dan. Všichni čtyři porotci se shodli, že pro ně bylo těžší bodovat než soutěžit, protože všechny předvedené experimenty byly nápadité a originální a na každém byla spousta věcí k ocenění.

Nakonec byly po dlouhé poradě poroty vybrány tři finálové soutěžní experimenty, které představíme v prosinci v Praze, a to Kuchařský souboj Míši a Káji, Co dokáže impregnace Simči a Majdy a Trik v barvách trik Monči a Ely. Děvčatům držíme palce, aby se v celostátním kole neztratila.

Datum: 27. 11. 2019, účastníci: 13 + 2

 

Tato aktivita byla realizována za podpory Plzeňského kraje v rámci Podpory volnočasových aktivit v Plzeňském kraji 2019.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *