KMD Stříbro na Mladém vědci 2023

2 týmy z KMD Stříbro se představily na Dětské vědecké konferenci

V letošním roce AMD ČR již opět navázala na tradici prezenčního setkávání dětí v rámci projektu „Mladý vědec 2023“. Letos se program Dětské vědecké konference a Workshopů pro děti vrátil do Olomouce. Aktivita Mladý vědec 2023 je realizována v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2023.

Náš klub reprezentovaly dvě tříčlenné skupiny debrujárů. Na konferenci si děvčata připravila chemické experimenty se sušenými květy a chlapci experimentovali s Coca-Colou.

Vědecké workshopy

Sobotní dopoledne bylo věnováno třem vědeckým workshopům. Nejprve jsme navštívili workshop Vánoční cesta za duhou, kde jsme si vyrobili trojici svítících vánočních ozdob. Poté jsme na chemickém workshopu Pyroforické železo zjistili, že železo může vzplanout spontánně i teploty. A nakonec jsme navštívili workshop akustické hračky, kde největší úspěch měly vyrobené dudy z kartonové role a rukavice.

Vánoční Olomouc a Pevnost poznání

Sobotní odpoledne jsme využili také naplno. Prohlédli jsme si Olomoucký orloj, vánočně vyzdobené náměstí a vánoční trhy a prozkoumali jsme všechna patra Pevnosti poznání plné interaktivních prvků, hlavolamů a vědeckých exponátů.

Úniková hra Olomouc

A večer na nás čekala perfektně připravená úniková hra Olomouc, kde jsme potrápili své mozkové závity nad přesunem Olomouckých syrečků, rozdělením diváků na místní stadiony, osázení záhonů v rámci výstavy Flora Olomouc a nad spoustou dalších šifer, záhad a úkolů, které nás dovedly až ke trezoru plnému nikoliv Olomouckých tvarůžků, ale čokolád.

Termín: 8. – 10. 12. 2023, místo: Olomouc, počet účastníků: 6 + 1

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *