Debrujárští vedoucí každoročně v Global Teacher Prize ČR

Debrujárští vedoucí bodují nejen na poli pravidelné debrujárské činnosti a v rámci klubových projektových aktivit projektu Mladý vědec. Každoročně jsou úspěšní i v Global Teacher Prize.

Cena GTP ČR

Cena GTP CR si klade za cíl identifikovat, podpořit a ocenit inspirativní pedagogy působící na základních a středních školách v České republice. Zároveň chce motivovat současné i budoucí učitele k výkonu jejich povolání a napomoci zvýšení prestiže učitelské profese.

Přihlášení kandidáti jsou hodnoceni odbornou porotou na základě 4 kritérií – důraz se klade na vzdělávací úspěch u každého žáka, vyváření inovativních forem výuky, aktivní mimoškolní aktivitu, spolupráci s ostatními školami či vzdělávacími institucemi a zapojení v učitelské komunitě.

Nultý ročník 2017

Mezi prvních 15 českých semifinalistů postoupila Andrea Tláskalová z KMD Zbiroh. Andrea byla vybrána i do finálové sedmičky a ve finále získala úžasné 2. místo a spolu s ním i krásnou mladou jabloň.

 První ročník 2018

Do semifinále bylo vybráno 31 kandidátů. Mezi 31 semifinalisty byli Vladimíra Erhartová z KMD Liberec, Jiří Homola z KMD Kladno a Jitka Soukupová z KMD Stříbro. Jiří Homola a Jitka Soukupová následně postoupili do finálové desítky.

Druhý ročník 2019

Mezi 31 semifnalisty mají opět debrujáři své želízko v ohni. Je to Zdenka Kočková z KMD Jakutská.

Druhý ročník GTP ČR právě probíhá. A my Zdeně držíme palce!

Více informací naleznete na:

https://www.gtpcr.cz/

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *