Debrujáři za vědou – 2. výjezd Letní vědecké dny – Fyzikální a chemická tajemství vitráží

Již druhým rokem realizujeme dvoudenní aktivity Debrujáři za vědou. První den se setkáváme nad fyzikálními, chemickými a přírodovědnými problémy ze různých oblastí a druhý den na dané téma realizujeme exkurzi, během které plníme různé úkoly spojené se zadaným tématem.

Druhý výjezd v rámci „Letních vědeckých dní“ jsme realizovali 12. a 14. května 2022. Ve čtvrtek 12. května proběhla přípravná teoretická část – co jsou vitráže, jejich historie a typy a výroba vitráže z kartonu a barevnách fólií. Seznámili jsme se také s chemií a fyzikou skrytou za jejich výrobou.

V sobotu 14. května jsme pak vyrazili „Za vitrážemi do Plzně“. Nejprve jsme si naplánovali trasu po památkách, kde se nacházejí vitráže, z těch nejznámějších Katedrála svatého Bartoloměje a Velká synagoga, následně pak méně známá místa jako je hotel Central, pivovar a další místa podle katalogu https://krizkyavetrelci.plzne.cz/katalog/stitek/6/.

Na závěr jsme ještě stihli navštívit v plzeňském DEPO2015 Maker Faire Plzeň, kde měli výstavní stánek naši starší spolužáci.

Datum, počet dětí, počet dospělých: 12. 5. 2022 – 15 + 2, 14. 5. 2022 – 12 + 2

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *