72 hodin: Uklidíme městský park v Kyjově

Projekt ZŠ J. A. Komenského a Malých debrujárů:

Uklidíme městský park; posbíráme roušky a jiné odpadky ve městě

Ve čtvrtek 14. října 2021 odpoledne se zástupci z Ekoparlamentu a Žákovkého parlamentu a dobrovolníci zúčastnili projektu 72 hodin.

Sešli jsme se před budovou školy v počtu asi 30 žáků a 3 paní učitelky: Kostihová, Rajsiglová a Režňáková. Potom jsme se všichni vydali do Městského parku, kde na nás čekaly pracovnice Technických služeb a jejich vedoucí pan František Svoboda. Přivezli nám hrábě, rukavice, plachty, pytle na odpadky a po celou dobu nám pomáhali.
Rozebrali jsme si rukavice a hrábě, někteří měli nástroje nejžádanější – kleště na sbírání odpadků. S dobrou náladou jsme se pustili do práce. Shrabávali jsme listí a u některých stromů jsme nechali hromádky listí, aby tam ježečci mohli přečkat zimu. Většinu listí holky nabíraly do plachet a s pomocí kluků vysypávaly do kontejnerů. Nejvíc odpadků (skleněných lahví, plechovek, různého smetí) bylo v křoví za lavičkami, kde se pravidelně schází mládež. Ke konci uklízení jsme dostali píšťalky a náramky projektu 72 hodin za dobře odvedenou práci.

Nela Hajkrová a Filip Havlík, 7.A

 

Už podeváté se naše škola zúčastnila projektu 72 hodin. 14. a 15. října v hodinách pracovních činností a v kroužku Malých debrujárů jsme se žáky prošli ulice města a parčíky u obou budov školy. Posbírali jsme roušky a plno dalších odpadků, děti měly dobrý pocit z čistého parčíku nebo ulice. 

vedoucí KMD Mgr. Jitka Režňáková

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *