Pokusy
Mladý vědec 2021: Kiwi čtyřikrát jinak
1. Plave nebo neplave? Pomůcky: 2 průhledné kelímky, 2 kiwi, voda z kohoutku, Sprite (tonik nebo perlivá voda) Postup: Do kelímků vložíme kiwi a zalijeme jednou kohoutkovou vodou a jednou Sprite a pozorujeme chování kiwi v obou kapalinách. Vysvětlení: Ve vodě kiwi zůstane u dna, protože jeho hustota je větší než hustota vody. Ve Sprite …
Mladý vědec 2021: Kiwi čtyřikrát jinak Pokračovat ve čtení »
Mladý vědec 2021: Čarodějnice na start
Čarodějnice se blíží a členové KMD Hulíňáci nezahálí a připravili si pro nás v rámci projektu Mladý vědec 2021 další pracovní list s návody na pokusy, tentokrát se jedná o čarodějnické lektvary.
Mladý vědec 2021: Ledová vejce
Debrujáři z Hulína pro vás připravili opět zajímavý pracovní list pro domácí i klubové bádání. Tentokrát si spolu s Hulíňáky můžete vyrobit a prozkoumat dvě různá ledová vejce a bádat nad tím, čím a proč se liší. Nepotřebujete ani mrazivé zimní počasí, stačí vám, pokud máte k dispozici mrazák.
Mladý vědec 2021: Suchý led
Debrujáři z Hulína využili svoje poznatky z celostátního setkání Mladý vědec v Olomouci a připravili pro vás další pracovní list, který můžete využít nejen pro domácí, ale i klubové bádání. Vyzkoušejte si ospolu s KMD Hulíňáci pokusy Velká bublina a Zpívající lžíce.
Mladý vědec 2020: Experimenty s PET láhvemi – Poly Density Bottle
Díky účasti na Science on Stage v Portugalsku a aktivitám regionálního centra Elixír do škol Plzeň a pečlivému návodu na výrobu “Poly Density Bottle” od Katky Lippertové jsme měli možnost si vyrobit “Poly Density Bottle”, pro nás kouzelnou vícehustotní láhev. Láhev Poly Density vypadá na první pohled velmi jednoduše, ale výsledný efekt je ohromující. Výroba …
Mladý vědec 2020: Experimenty s PET láhvemi – Poly Density Bottle Pokračovat ve čtení »
Mladý vědec 2020: Homeexperimenty 3 – Domácí hmoty
Protože většina klubů realizujících své aktivity v rámci projektu Mladý vědec 2020 aktuálně pracuje online nebo děti pracují sami a ještě nám k tomu uzavřeli některé obchody, začínáme pro vás připravovat “Homeexperimenty”, aneb experimenty na doma, které nevyžadují velké množství materiálu a pomůcek a většinou je máte běžně doma. Na každý týden po dobu podzimního …
Mladý vědec 2020: Homeexperimenty 3 – Domácí hmoty Pokračovat ve čtení »
Mladý vědec 2020: Homeexperimenty 2 – Krystalizace
Protože většina klubů realizujících své aktivity v rámci projektu Mladý vědec 2020 aktuálně pracuje online nebo děti pracují sami a ještě nám k tomu uzavřeli některé obchody, začínáme pro vás připravovat “Homeexperimenty”, aneb experimenty na doma, které nevyžadují velké množství materiálu a pomůcek a většinou je máte běžně doma. Na každý týden po dobu distančního …
Mladý vědec 2020: Homeexperimenty 2 – Krystalizace Pokračovat ve čtení »
Mladý vědec 2020: Homeexperimenty 1 – Difúze čaje
Protože většina klubů realizujících své aktivity v rámci projektu Mladý vědec 2020 aktuálně pracuje online nebo děti pracují sami a ještě nám k tomu uzavřeli některé obchody, začínáme pro vás připravovat “Homeexperimenty”, aneb experimenty na doma, které nevyžadují velké množství materiálu a pomůcek a většinou je máte běžně doma. Na každý týden po dobu distančního …
Mladý vědec 2020: Homeexperimenty 1 – Difúze čaje Pokračovat ve čtení »
Mladý vědec 2020: Experimenty s melounem 3 – zpracováváme jednotlivé části
Tak jsme si s melounem zaexperimentovali a přichází chvíle, kdy jej můžeme zpracovat a pochutnat si na něm. Meloun – slovo pochází z řečtiny a znamená „zralé jablko“. Meloun je druh plodové zeleniny patřící do čeledi tykvovitých, běžně ale bývají plody se sladkou dužinou řazeny mezi ovoce. Z botanického hlediska je meloun bobule. Meloun je složen z povrchové části, která chrání měkkou vodnatou dužninu …
Mladý vědec 2020: Experimenty s melounem 3 – zpracováváme jednotlivé části Pokračovat ve čtení »