Přeskočit »
Debrujárský videospot 2
Vyhledávání
English
Français
Deutsch
Česky

Mladý vědec 2017 - "Jak chutná fyzika" na Dnech vědy a techniky

Autor: PhDr. Jitka Soukupová (jitule.sk@seznam.cz) Datum vydání: 12. 9. 2017 Přečtení: 59
Napsat komentář: Napsat komentář

Aktivitu "Jak chutná fyzika" realizovanou v rámci projektu „Mladý vědec“ představili debrujáři Plzeňského kraje ve dnech 8. a 9. září 2017 v rámci dvoudenního open-air fastivalu Dny vědy a techniky.

Dny vědy a techniky - již 12. ročník!

Interaktivní výstava Dny vědy a techniky již dvanáctým rokem proměnila na dva dny plzeňské centrum ve vědeckou laboratoř. Třicítka univerzitních i partnerských expozic představila vědecké obory z netradičního úhlu pohledu. Většinu exponátů jste si mohli vyzkoušet na vlastní kůži a přesvědčit se, že věda je opravdu pro každého a není třeba se jí bát.

Expozice - více než třicítka expozic!

Na náměstí Republiky a před Západočeským muzeem jste měli během pátku a soboty 8. a 9. září 2017 možnost navštívit více než třicítku expozic. Před Západočeským muzeem se již tradičně usídlili ve stanech i před nimi astronomové a katedra obecné fyziky. Zbytek stanů pokryl náměstí. Kromě univerzitních expozic zde byly i stany Techmania, Centra robotiky, stan Církevního gymnázia v Plzni a také náš stan Debrujárů Plzeňského kraje.

Jak chutná fyzika - skvěle!

Nevěříte, že vám fyzika může zachutnat? Tak neváhejte a přijďte ochutnat fyziku na náš stánek, kde zjistíte, že chutě fyziky jsou velmi pestré. Chutná jako energy drink? Ano, to je fyzika v plechovce a s plechovkami. Chutná jako jogurt? I to je možné, a to je fyzika v kelímku. A vám, že chutná jako fotbal? I to je možné, seznámíme se s fyzikou fotbalového míče. A komu chutná fyzika jako zábava, ten musí vyzkoušet "ochutnat" naše optické iluze či podivná zrcadla...

 

Naše expozice měla číslo 10 a název "Jak chutná fyzika". Zde jsme návštěvníkům představili celoroční projekt realizovaný v rámci projektu Mladý vědec. Návštěvníci měli možnost si na vlastní kůži vyzkoušet nebo přímo zrealizovat či vyrobit některý z více než 50 fyzikálních a chemických experimentů, optických klamů či fyzikálních hraček. Nechyběla ani tradiční zrcadlová expozice.

 

Počasí nám i návštěvníkům přálo, bylo krásně slunečno, a tak zejména páteční dopolední  návštěvnost byla obrovská, protože se do ulic vydaly plzeňské i mimoplzeňské školy. Zájem i znalosti některých diváků byly obdivuhodné. I sobota, kdy expozice navštěvují děti s rodiči a prarodiči, se vydařila. 


V pátek i v sobotu jsme měli u stánku spoustu debrujárských i nedebrujárských návštěv, početnou skupinu debrujárů ze Zbirohu spolu s Andreou Tláskalovou, Jarku Pachlovou ze Stráže, Renatu Štollovou a Hanku Hubačovou spolu s více než třicítkou debrujárů ze Štěnovic,  Martinu Hubkovou spolu s debrujáry z Dolní Bělé a spoustu dalších milých a zvídavých návštěv.

Zabezpečení ze strany pořadatelů více než stoprocentní, takže jsme si akci moc užili a byl to pro nás velice příjemný fyzikální víkend s nadšenými diváky, kteří s námi přišli objevovat "Jak chutná fyzika" a nebáli se přemýšlet, hrát si, experimentovat a žasnout. 

Podpora projektu - děkujeme za důvěru!

Projekt "Jak chutná fyzika", který je jednou z aktivit projektu „Mladý vědec“ byl podpořen v rámci dotačního programu MŠMT Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2017.

 

Debrujárský stánek na Dnech vědy a techniky v Plzni byl podpořen v rámci dotace Plzeňského kraje a partnerem debrujárů při akci je již druhým rokem hotel IBIS Plzeň. Děkujeme za důvěru!

 

 

 

Pro ty, kteří to k nám mají příliš daleko, nebo jim to letos časově nevyšlo, přikládáme několik fotografií z celé akce.


DVT 17

Stáhnout v PDF
Vyhledávání
Vyhledat článek

Kontakt

AMD ČR, z.s.
P.O. BOX 71
688 01 Uherský Brod
IČO: 46271066
Č.účtu: 154 526 144/0300
Tel.: +420 605 287 556
e-mail: nad@debrujar.cz

Více
Kalendář
<< Září 2017 
>>
PoÚtStČtSoNe
     123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Banner

Statistika akcí

Pozdrav debrujárům

Videospoty

Pohár vědy 2017

ARBOJ 2017

Mutanti a kuriozity 2016

Science box

Burza

Počítadlo návštěv

© 2017 - Mgr. Petr Zapletal
založeno na phpRS