Přeskočit »
Debrujárský videospot 2
Vyhledávání
English
Français
Deutsch
Česky

Muzejní noc v Liberci

Autor: Mgr. Hana Dušková (hana.duskova@post.cz) Datum vydání: 30. 6. 2010 Přečtení: 1650
Napsat komentář: Napsat komentář

dusek10noc1Debrujáři z klubů Vratimov a České Budějovice připravili své pokusy tentokrát na

"Muzejní noc" do IQ parku v Liberci. Zažili krásný výlet a potěšili také spoustu návštěvníků.

O tom všem vám píše i s fotografiemi vedoucí klubu Vašek Dušek.Muzejní noc v Liberci s Debrujáry

Rok se s rokem sešel a je tady zase červen. Debrujáři celý rok poctivě pracovali, učili se nové pokusy objevovali nové věci. Nyní tedy bylo na čase je za jejich úsilí řádně odměnit.Vyrazili jsme proto do Liberce na muzejní noc v IQ parku. Co jsem všechno zažili? 

Vyrazili jsme dost brzy po ránu z Ostravy už něco málo po šesté ranní. Ve vlaku jsme ještě celí malátní dospávali, abychom nabrali dost sil na náročný program, který byl pro nás nachystaný. V motoráčku z Pardubic jsme se zdokonalovali v pokusech, které budeme večer návštěvníkům IQ Parku v rámci muzejní noci prezentovat. A tak se ve vlaku skládal papírový hlavolam, ohýbaly plíšky na píšťalku, hledali se kancelářské sponky a do toho všeho se animátoři radili jak bude vše vypadat J

dusek10noc2V Turnově k nám přistoupili Budějovičtí debrujáři, měli jsem tak opět možnost zažít s Jihočeskými debrujáry něco společného a zajímavého. O půl jedné jsme konečně zahlédli z vlaku majestátný vrchol hory Ještěd, což byl nezvratný důkaz, že cesta vlakem je již u svého definitivního konce. Koupili jsme tedy jízdenky a vydali se na cestu k ubytování. Po menších útrapách jsme našli co jsme hledali, dali jsme tedy debrujárům klíče od pokojů, nechali je se v cuku letu ubytovat, sbalit si věci do IQ parku na pokusy a Aqua parku, kde pro nás byla nachystána chvíle volna a oddechu. V IQ parku ostatně jako vždy na nás čekalo zase něco nového a ti co s námi tady v IQ Parku ještě nebyli měli možnost se se všemi exponáty důkladně seznámit a přečíst si, co k čemu vlastně slouží. My dospělí jsme se mezi tím domluvili na tom, kde budou jednotlivá stanoviště debrujárů a co na nich budeme návštěvníkům předvádět.

dusek10noc3O půl sedmé jsme odešli do aqua parku kde jsme si náležitě odpočinuli a zregenerovali své těla, projeli se na tobogánech, prošli se jeskyněmi s akvárii, nechali se unést divokou řekou a  vyhřát jsme se šli do vířivky…Před osmou jsme už byli z vody venku, převlečení a nachystaní na to hlavní, předvést Liberci kdo jsou debrujáři, co umějí a jak takové debrujáření vypadá v praxi. Ukázali jsme něco co IQ Park zatím ještě neviděl (a asi chvíli zase neuvidí, pokud ale vše dopadne dobře, rádi se za rok v Liberci ukážeme znovu). Prezentovali jsme i soutěž AMD ČR, jejíž organizaci má letos pod patronátem právě IQ Park. Modrá trička s ExpertIQem vypadaly dost dobře, návštěvníci tak mohli hned vidět s kým si hrají nebo kdo si zkouší exponát před nimi J Debrujáři předvedli pokládání sponky na vodu, karteziánka, lekníny, výrobu píšťalek, to byl dost dobrý nápad, návštěvníky pak bylo hoooooodně slyšet, logiku si procvičili při zápolení s papírovým hlavolamem. Zkrátka byla to velká zábava.

Co na plat i zábava musí někdy končit. Bylo už hodně hodin a debrujáři přesto, že to šikovně maskovali, už byli dost unavení. Bylo tedy na čase se s IQ Parkem rozloučit a zamířit na hostel, kde jsme udělali expres něco k jídlu a rovnýma nohama jsme se zaparkovali do postelí.

Ráno se některým z postele vůbec nechtělo, to asi proto, že se jim o včerejším dnu zdálo…Nicméně plán je plán a ten náš měl v tu dobu dva body sbalit se a nasnídat a pak hurá na Ještěd. Jediná kabinová lanová dráha nás po té co jsme se městkou dopravou převezli do Hanychova, kousek od nástupní stanice dole v Liberci, vyvezla k vrcholu za čtyři minuty. Nahoře bylo nádherné počasí a tak jsme viděli Liberec jako na dlani. Dohlédli jsme i  do sousedního Polska a Německa. Koupili jsme si nějaké pohledy, které jsme si nechali orazítkovat na památku. Pak už bylo na čase vydat se zase zpět dolů do města a pomalu na cestu domů.

Byl to moc hezký víkend a velký dík patří všem, kteří se na něm jakkoli podíleli.

 

rukasipkaPodívejte se náš malý FOTOSERIÁL.

 


Zdroj: Hana Dušková,ved.klubu | Stáhnout v PDF
Vyhledávání
Vyhledat článek

Kontakt

AMD ČR, z.s.
P.O. BOX 71
688 01 Uherský Brod
IČO: 46271066
Č.účtu: 154 526 144/0300
Tel.: +420 605 287 556
e-mail: nad@debrujar.cz

Více
Kalendář
<< Listopad 2018 
>>
PoÚtStČtSoNe
    1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Banner

Statistika akcí

Pozdrav debrujárům

Videospoty

Pohár vědy - Science Cup 2018

ARBOJ 2017

Mutanti a kuriozity 2016

Science box

Burza

Počítadlo návštěv

© 2018 - Mgr. Petr Zapletal
založeno na phpRS